Zbiórka publiczna pod pomnikami Pamięci Ofiar Promu Jan Heweliusz oraz Tym, którzy nie powrócili z morza

paź 30, 2017 | Polskie nowości

rocznicaa

Informujemy, że Fundacja „Ludziom Morza” – organizacja pożytku publicznego, jest organizatorem zbiórki publicznej pod pomnikami Pamięci Ofiar Promu Jan Heweliusz oraz Tym, którzy nie powrócili z morza we wtorek 31 października 2017 roku, w godzinach od 10.00 do 16.00. Celem zbiórki jest pozyskanie datków pieniężnych na rzecz ofiar wypadków i katastrof morskich oraz ich rodzin.

Planujemy zorganizowanie zbiórki przy udziale wolontariuszy związanych z morzem, marynarzy oraz obecnych i byłych pracowników firm morskich. Zaprosiliśmy do uczestnictwa m.in. marynarzy ze Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich.

Przy okazji zbiórki prezentować będziemy wydawnictwo „Jan Heweliusz – Pamiętamy”. Książka wpisuje się w charakter Święta Zmarłych, ponieważ poświęcona jest tragicznie zmarłym w katastrofie promu „Jan Heweliusz”. Książkę będziemy wręczać hojnym darczyńcom w podziękowaniu za wsparcie.

Fundacja „Ludziom Morza” zgłosiła zamiar przeprowadzenia zbiórki publicznej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. „Zbiórka Publiczna Fundacji Ludziom Morza PAMIĘTAMY 2017” otrzymała numer „2017/4379/OR”.

Wszystkich szczecinian zapraszamy serdecznie do wparcia zbiórki Fundacji „Ludziom Morza”.

Zarząd Fundacji „Ludziom Morza”