Wyjątkowy ładunek w porcie Gdynia

lis 20, 2014 | Port Gdynia

1portgdyniaW najbliższą niedzielę, 23 listopada na terenie Portu Gdynia nastąpi niecodzienne wydarzenie, albowiem odbędzie się transport NAO-Reaktora o długości prawie 45 metrów, średnicy 4,5 metra i wadze 540 ton.

Producentem zbiornika jest firma Sices Polska Sp. z o.o. działająca w Polsce od 2003 roku w ramach Sices Group. Montaż reaktora prowadzony był na terenie Portu Gdynia. W niedzielę reaktor zostanie przetransportowany z miejsca montażu przy ulicy Rotterdamskiej na Nabrzeże Polskie, gdzie będzie oczekiwał na załadunek na statek. Transportem zajmuje się wyspecjalizowana firma spedycyjna Port Consultants, która w celu  rozładunku i przesunięcia reaktora na zbudowane przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. stanowiska dla sztuk ciężkich na Nabrzeżu Polskim, sprowadziła z Belgii specjalistyczne naczepy SPMT – 2 moduły z obrotnicami.

Reaktor przeznaczony jest na instalację chemiczną dla klienta Sices – firmy Chevron-Phillips mieszczącej się w Houston. Przedstawiciel firmy Sices Polska, Pan  Grzegorz Lukowski powiedział, że jest to jeden z najcięższych aparatów, jaki został wyprodukowany w Polsce, a kontrakt jest klamrą spinającą ich 10- lecie działalności w Polsce. Obecnie firma uczestniczy w kolejnych przetargach na montaże, które wykonywać będzie na terenie Portu Gdynia.