WEKTOR 2012 dla OT Logistics S.A

sty 14, 2013 | Żegluga Śródlądowa

a1prezesKapituła Pracodawców RP, największej polskiej organizacji zrzeszającej ponad 7,5 tys. przedsiębiorstw, przyznała Piotrowi Chajderowskiemu, prezesowi zarządu OT Logistics S.A. WEKTORA 2012 r. Nagroda została wręczona  przez Prezydenta Pracodawców RP, Andrzeja Malinowskiego, podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 stycznia br. w Warszawie. Prestiżowe wyróżnienie przyznano za cyt: „…twórczą realizację planu dynamicznej rozbudowy firmy. Za biznesowy sukces, upór i determinację w działaniach zmierzających do osiągnięcia przez firmę czołowej roli w branży spedycyjno-logistycznej”.

OT Logistics S.A. aprezesjako jedyna firma z Województwa Zachodniopomorskiego dołączyła w tej edycji nagród WEKTORY do grona przedsiębiorstw, które dzięki uporowi i konsekwencji w działaniu, odniosły niebywały biznesowy sukces. Wśród pozostałych tegorocznych laureatów znaleźli się m.in.: prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth, prezes spółki Inglot Wojciech Inglot zaś statuetkę Super Wektora 2012 otrzymał prezes NBP Marek Belka.

 

OT Logistics S.A., to nowoczesne przedsiębiorstwo logistyczne operujące na rynku europejskich przewozów towarowych, wokół którego powstała silna Grupa Kapitałowa. Firma zajmuje się  transportem towarów żeglugą śródlądową,  spedycją morską i kolejową oraz przeładunkami w portach morskich. Grupa ma dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce (ponad 80% rynku) i na terenie Niemiec środkowo-wschodnich (ponad 50% rynku).

Obok towarów masowych ważnym elementem biznesu jest przewóz kontenerów. Najsilniejszą pozycję w tym segmencie firma osiągnęła na liniach pomiędzy portem w Hamburgu, a portami śródlądowymi w centrum i na południu Niemiec. Ostatnie lata działalności, to rozwój usług w zakresie spedycji morskiej oraz kolejowej, realizowanej głównie na terenie Polski i Niemiec.

Na przełomie 2011/2012 r. OT Logistics S.A. przeprowadziła program emisji obligacji (obligacje trafiły na rynek Catalyst w lutym 2012 r.)  z którego pozyskano 60 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na optymalizację struktury finansowania oraz na sfinansowanie nowych inwestycji logistyczno – portowych. W październiku 2012 r. Spółka OT Logistics SA kupiła od DB Schenker Rail Polska udziały w Porcie Handlowym Świnoujście, stając się jego głównym udziałowcem.

Obecnie trwają przygotowania do debiutu Spółki na rynku akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który planowany jest w I kw. 2013 r.