W najbliższy czwartek aż 3 wycieczkowce odwiedzą gdyński port!

lip 17, 2012 | Port Gdynia

rcsv19 lipca będzie najlepszym dniem na odwiedzenie Portu Gdynia. W tym dniu cumować będą przy gdyńskich nabrzeżach  3 statki pasażerskie: Gann (108 m), Marina (238 m) oraz Vision of the Seas (279 m).

Gratką dla wielbicieli statków pasażerskich będzie pływający pod norweską banderą Gann (108 m długości i 16 m szerokości), co prawda niewielki, ale za to cumujący w najbardziej reprezentacyjnym miejscu  gdyńskiego portu – przy Nabrzeżu Pomorskim. Niewielki wycieczkowiec przybędzie do Gdyni już 18 lipca rano (ok godz. 9.00) i pozostanie przy nabrzeżu do wieczora (ok godz. 18.30) dnia następnego.

Zgodnie z informacją umieszczoną na portalu Nasze Morze, Gann przez większość roku służy jako szkoła i internat dla uczniów średniej szkoły morskiej. W czasie roku szkolnego statek stacjonuje w Stavanger. Oddana do eksploatacji w zeszłym roku Marina (238 m długości i 32 m szerokości) przycumuje do gdyńskiego Nabrzeża Stanów Zjednoczonych 19 lipca o godz. 8.00, a odpłynie tego samego dnia o godz. 18.00. Na luksusowym statku, który zabiera na swoje 15 pokładów 1250 pasażerów i 800 członków załogi, znajduje się jedyne w swoim rodzaju centrum kulinarne oferujące 22 w pełni wyposażone stanowiska do nauki oraz samodzielnego gotowania. 25 lipca Marina uhonorowana zostanie tablicą w „Alei Statków Pasażerskich”. Wycieczkowiec zawita w Gdyni w bieżącym  sezonie jeszcze 4 razy.

Z kolei o godz. 11.00 do Nabrzeża Francuskiego przycumuje dobrze już znany w naszym porcie statek pasażerski Vision of the Seas. Zbudowany w 1998 roku, mieszczący ponad 2.000 pasażerów kolos ma 279 m długości oraz 32 m szerokości. Vision of the Seas należy doRoyal Caribbean International – armatora posiadającego również największy wycieczkowiec świata – Oasis of the Seas. Wśród licznych atrakcji na pokładach statku znajdują się m.in. baseny zjacuzzi i sauną,kasyno,sklepy i butiki,restauracje, bary oraz pokładowy teatr mieszczący 870 widzów. Dla bardziej aktywnych pasażerów dostępne są obiekty sportowe takie, jak fitness center, ścieżka do joggingu orazścianka wspinaczkowa.

Zakończenie tegorocznego sezonu wycieczkowców  w Porcie Gdynia planowane jest na 24 września, kiedy to odwiedzi Gdynię ostatni z awizowanych statków – Nautica.

PR/ZMPG