Symboliczne otwarcie Mostu Brdowskiego [FILM]

wrz 30, 2015 | Polskie nowości

1abcmostbrdowski
28 września podczas oficjalnej uroczystości z udziałem Marszałka Województwa oraz przedstawicieli samorządu lokalnego podsumowano inwestycję budowy mostu Brdowskiego, zrealizowaną przez spółkę celową Mars Most Brdowski.

Dzięki inwestycji o wartości ponad 35 milionów złotych wyspa Gryfia została połączona z lądową częścią Szczecina.

Inwestycja nie mogłaby być zrealizowana, gdyby nie współpraca spółki Mars Most Brdowski z przedstawicielami władz Miasta oraz województwa zachodniopomorskiego. Podczas symbolicznego otwarcia przeprawy Maciej Nowotny, prezes zarządu spółki wyraził podziękowania Marszałkowi i całemu zespołowi urzędu marszałkowskiego za wsparcie i podkreślił pozytywną współpracę – Ten dzień jest zwieńczeniem kilkunastu miesięcy bardzo intensywnej pracy. Myślę, że już teraz widać pozytywne efekty inwestycji, a z czasem będzie ich jeszcze więcej – powiedział. To wielki dzień dla gospodarczego Szczecina. Jestem przekonany, że od tej chwili przestrzeń gospodarcza naszego miasta  będzie wyglądać coraz lepiej – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz i jednocześnie przyznał, że idea powołania do życia Gryfia Biznes Parku była jednym z najtrudniejszych przedsięwzięć w zakresie pozyskania inwestora dla Pomorza Zachodniego.

Most składa się z trzech przęseł o łącznej długości 197,2 m. W ramach inwestycji powstały też drogi dojazdowe po obu stronach przeprawy.

Aby przypomnieć wszystkie etapy budowy, zachęcamy do obejrzenia filmu zarejestrowanego przez kamerę, która przez cały czas śledziła postępy na budowie. 

 

 

Most_Brdowski_2015_FILM from Mars Shipyards Offshore on Vimeo.