Studentka AM w Szczecinie w finale Microsoft Office Specialist 2013

wrz 6, 2013 | Akademia Morska Szczecin

1mos championship 2013Monika Laks, studentka II roku kierunku informatyka na szczecińskiej Akademii Morskiej reprezentowała Polskę w finale mistrzostw świata Microsoft Office Specialist 2013. W końcowej rywalizacji, która odbyła się w Waszyngtonie, brało udział 100 studentów z 90 krajów świata.

Microsoft Office Specialist to program certyfikacji użytkowników z zakresie aplikacji Microsoft Office (autoryzowany przez Microsoft). Uczestnicy musieli się wykazać najwyższymi kompetencjami w użytkowaniu narzędzi pakietu MS. Nasz kraj po raz pierwszy był reprezentowany w finale tej prestiżowej imprezy. Zawody w tym roku przyciągnęły ponad 344 000 uczestników. „Ogromnie się cieszę z sukcesu naszej studentki. Niewątpliwie do tego osiągnięcia przyczyniła się podjęta współpraca Akademii Morskiej w Szczecinie z Fundacją IT. Dzięki niej, nasi studenci mają praktyczną możliwość certyfikacji branżowej, co wyzwala w nich wolę osobistego rozwoju.” – dr Piotr Borkowski, koordynator kierunku informatyka w Akademii Morskiej w Szczecinie.

„Kierunek informatyka prowadzony w Akademii Morskiej w Szczecinie jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych kierunków IT w Polsce. Stąd ten sukces. Możliwość uzyskania certyfikatów Microsoft, Hewlett Packard, Adobe, Autodesk, CompTIA, C++ Institute nie tylko otwiera studentom AM drogę do podobnych sukcesów, ale przede wszystkim daje olbrzymią przewagę na rynku pracy. Jest to rozwiązanie praktykowane w największych uczelniach na świecie.” – Maciej Wichary, wiceprezes Fundacji IT.

Obecnie studenci Akademii Morskiej w Szczecinie zaczynają przygotowywać się do kolejnej edycji mistrzostw świata Microsoft Office Specialist 2014, których finał odbędzie się
w Kalifornii.