Stańczyk i Zbroja zwycięzcami Double Warm Up Match Race

maj 4, 2015 | Polskie nowości

1polacywygrywajaMarek Stańczyk ( Rainmaker Racing Team) i Patryk Zbroja (Bakista Team) zwyciężyli w pierwszych regatach 9. Edycji Polish Match Tour, rozgrywanych od czwartku na Jeziorze Dąbie w Szczecinie.

W regatach Double Warm Up Match Race startowało 12 załóg między innymi z  Malezji, Niemiec, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabrakło też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team), czy Patryka Zbroi (Team Bakista), na starcie stanęło również dwóch nowych sterników   Łukasz Wosiński (Delphia Sailing Team) i Piotr Harasimowicz (HRM Racing).

Regaty trwały od czwartku i podzielone były na dwa akty, tak by niezwykle cenne punkty Pucharu Świata liczone były podwójnie. W pierwszym akcie podczas rundy Round Robin na czele stawki z dziewięcioma zwycięstwami i tylko jedną porażką znajdowały się załogi Przemysława Tarnackiego i Marka Stańczyka.   To właśnie ich pojedynek, ostatni w serii Round Robin, z powodu ograniczeń czasowych wyłonił zwycięzcę, którym został Marek Stańczyk i jego załoga Rainmaker Racing Team. Drugie miejsce zajął Lucas Lier z Danii, a trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Tarnackiemu i Energa Yacht Racing Team.

Drugi akt regat Warm Up Match Race to ewidentna dominacja polskich załóg. W rundzie Round Robin bez żadnej porażki żeglowały załogi Patryka Zbroi oraz Przemysława Tarnackiego, dzięki czemu awansowały bezpośrednio do półfinałów. Po zaciętych pojedynkach ćwierćfinałowych do półfinałów dołączyły załogi  Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team) i Marka Stańczyka. Ostatecznie w finale Patryk Zbroja pokonał załogę Energa Yacht Racing, a Łukasz Wosiński musiał uznać wyższość Marka Stańczyka, który w małym finale wywalczył 3 miejsce.

„Dziś był niesamowity dzień dla Team Bakista. W półfinale wygraliśmy z Łukaszem Wosińskim, a następnie w finale trafiamy na aktualnych Mistrzów Polski, czyli załogę Przemysława Tarnackiego i Energa Yacht Racing wygrywając 2:0. To był nasz dzień, nasze regaty i najlepszy wynik w dotychczasowych startach w formule meczowej” – powiedział Patryk Zbroja odbierając nagrodę na podium.