PŻB: Zmiana Terminala oraz jednostki pływajacej na linii Gdańsk – Nynäshamn

maj 4, 2015 | PŻB

1Wawel18Polska Żegluga Bałtycka S.A. – Polferries informuje, że od dnia 9 maja 2015 linię  z Gdańska do szwedzkiego Nynäshamn, pod Sztokholmem będzie obsługiwał m/f Wawel, który dotychczas był eksploatowany na linii ze Świnoujścia do Ystad. Ze względu na planowaną zmianę, przeszedł  remont oraz modernizację.

Długość linii ładunkowej tej jednostki, w porównaniu do obecnie eksploatowanego promu, jest znacznie dłuższa, wynosi 1490m, a prędkość eksploatacyjna 16,7 węzłów. M/f Wawel posiada na swoich pokładach wygodne kabiny, restauracje, sklep, kawiarnię, kino oraz jedną z największych dyskotek na Bałtyku.

Prom będzie cumował przy Terminalu Promowym  Westerplatte w Gdańsku, ul. Majora Henryka Sucharskiego 70. Dotychczas prom Scandinavia cumował w Nowym Porcie. Terminal promowy Westerplatte jest bardzo dobrze skomunikowany z siecią nowoczesnych dróg krajowych i międzynarodowych. Trwająca obecnie budowa  tunelu pod Martwą Wisłą, będzie dodatkowym ułatwieniem, jeśli chodzi o dojazd z autostrady A1 i obwodnicy trójmiejskiej. Sam budynek wyposażony jest w niezbędne udogodnienia, gwarantujące komfortową obsługę ruchu pasażerskiego.

Terminal Promowy Westerplatte w Gdańsku na mapie: http://goo.gl/maps/3a9gq

PŻB