Prezentacja niezatapialnego kajaku „OLO”

kwi 21, 2016 | Polskie nowości

1abca9 7

Słynny zachodniopomorski podróżnik Aleksander Doba szykuje się do kolejnej ekstremalnej wyprawy. W środę 20 kwietnia w Policach zaprezentował kajak „OLO”, którym zamierza po raz trzeci przepłynąć trasę między dwoma kontynentami. Pomorze Zachodnie wspiera podróżnika. W spotkaniu w Policach uczestniczył marszałek Olgierd Geblewicz.

Marszałek Geblewicz oprócz życzeń powodzenia, przekazał na ręce podróżnika koszulkę z logo Pomorza Zachodniego, aby towarzyszyło mu nie tylko na kajaku, ale i bliżej serca.

Aleksander Doba już dwukrotnie przepłynął Ocean Atlantycki, przemierzając samotnie kajakiem trasę pomiędzy kontynentami. Pierwsza z Afryki do Ameryki Południowej (2010-2011), druga z Europy do Ameryki Północnej (2013-2014). W 2015 roku Doba został wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji National Geographic Podróżnikiem Roku.

W tym roku pan Aleksander przygotowuje się do trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej z Ameryki Północnej do Europy. Zamierza przemierzyć północną drogę  – jeśli mu się uda, będzie pierwszym człowiekiem w historii, który tego dokona. Podróżnik wystartuje 29 maja br. z Nowego Jorku. Zakłada, że w ciągu 3-5 miesięcy dotrze do Lizbony.

Pomorze Zachodnie po raz kolejny finansowo wspiera działania Aleksandra Doby – tym razem suma 50 tys. zł. Podróżnik podczas trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej z Ameryki Północnej do Europy będzie promował nasz region.

 

Źródło: wzp.pl