Poziom wody coraz wyższy. Stan alarmowy w Świnoujściu

gru 28, 2016 | Różne

1abcmorzeswin16

Rośnie poziom wody w portach, w Zalewie Szczecińskim oraz na Odrze. W Świnoujściu osiągnął stan alarmowy, a w Kołobrzegu – ostrzegawczy. W porcie w Darłowie do ostrzegawczego brakuje 20 centymetrów.

Biuro Prognoz Hydrologicznych Państwowego Instytutu Badawczego w Gdyni wydało ostrzeżenie dla województwa zachodniopomorskiego. Jak czytamy, poziom wody będzie jeszcze wzrastać, zwłaszcza na wybrzeżu. Najwyższy, czerwony alert dla strefy nad samym Bałtykiem obowiązuje do rana w środę. Drugi – dla Odry i Zalewu Szczecińskiego – do czwartku.

Podniesione stany wód to skutki wichury. W poniedziałek wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek nad Polską szalał huragan „Barbara”. Dziesiątki tysięcy ludzi nie miało prądu. 

Jak poinformował nas we wtorek wieczorem dyżurny zachodniopomorskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, na zachodzie województwa udało się usunąć prawie wszystkie awarie prądu. Gorzej jest na wschodzie regionu, obsługiwanym przez spółkę Energa. Zasilania nie ma tam około 1700 osób, głównie w Białogardzie, Karlinie i Szczecinku.

 

Źródło: radioszczecin.pl