Polskie LNG wspiera Szpital Miejski i Państwową Straż Pożarną w Świnoujściu

lis 30, 2012 | Terminal LNG

AALNGSpółka Polskie LNG konsorcjum firm Saipem – Techint – PBG, jako Generalny Realizator Inwestycji (GRI) budowy terminalu LNG w Świnoujściu przekazały darowizny na rzecz Szpitala Miejskiego oraz Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu w ramach akcji „Społeczne Inicjatywy Obywatelskie”.

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu otrzymał od spółki Polskie LNG S.A. środki na zakup osprzętu do laparoskopii z pakietem materiałów medycznych jednorazowego użytku tj. klipsów naczyniowych. Ponadto Konsorcjum GRI planuje zakup na rzecz placówki specjalistycznego sprzętu diagnostycznego  dla Oddziału Wewnętrznego służącego do pomiaru ciśnienia tętniczego metodą Holtera, wraz oprogramowaniem do szczegółowej analizy danych.

Z kolei na rzecz Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu Polskie LNG i Konsorcjum GRI przekazały specjalistyczny sprzęt do ewakuacji wysokościowej, butle kompozytowe oraz urządzenie zdalnego sterowania DZS3600, które usprawnią codzienne funkcjonowanie Straży, co bezpośrednio wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Celem współpracy Konsorcjum GRI i Polskie LNG w ramach projektu „Społeczne Inicjatywy Obywatelskie” jest wspieranie rozwoju Świnoujścia, a w szczególności dzielnicy Warszów, gdzie powstaje terminal LNG. Po oddaniu inwestycji do eksploatacji, terminal będzie ważnym elementem miasta i jego społeczności lokalnej, stąd spółce Polskie LNG i GRI zależy na budowaniu dobrosąsiedzkich relacji z otoczeniem poprzez realizację zadań zwiększających bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Świnoujścia. Wsparcie Szpitala Miejskiego i Państwowej Straży Pożarnej jest jednym z elementów strategii spółek w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu

Maciej Mazur

Maciej Mazur