Polska Grupa Zbrojeniowa nawiązuje współpracę z Palo Alto Networks

maj 13, 2024 | Polskie nowości

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowę partnerską z Palo Alto Networks, dotyczącą współpracy w celu podnoszenia kompetencji z obszaru cyberbezpieczeństwa w Grupie PGZ.

Wspólne działania obydwu podmiotów będą obejmować m.in. wymianę wiedzy o zagrożeniach cyberbezpieczeństwa, udział w spotkaniach i szkoleniach, przygotowanie testowych wdrożeń oraz uczestnictwo w warsztatach dotyczących doświadczeń związanych z kwestiami militarnymi, w tym systemami klasy C4.

Dzięki podpisanej umowie firmy przewidują wymianę najlepszych praktyk, prezentowanie najnowszych technologii i trendów w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz umożliwienie dostępu do platform e-learningowych przydatnych dla rozwoju umiejętności pracowników w Grupie PGZ.

W dobie aktualnych zagrożeń i rozwoju technologii cyberbezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych domen dla rozwoju Grupy PGZ. Nasze spółki już teraz posiadają duże doświadczenie w projektowaniu i budowie systemów wsparcia dowodzenia oraz aparatowni łączności cyfrowej, ale zamierzamy systematycznie poszerzać nasze kompetencje w tym zakresie. Współpraca z Palo Alto Networks, wiodącym amerykańskim przedsiębiorstwem z branży cyberbezpieczeństwa, stanowić będzie kolejny krok ku rozbudowie potencjału Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zależy nam na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, w której coraz szerzej funkcjonujemy – powiedział Krzysztof Trofiniak, prezes zarządu PGZ S.A.

Współpraca pomiędzy Palo Alto Networks a Polską Grupą Zbrojeniową to modelowy przykład odpowiedzi na zagrożenia hybrydowe, jakich doświadcza Polska. W ramach partnerstwa będziemy dzielić się naszą wiedzą i technologiami, które pozwolą dodatkowo podnieść poziom cyberbezpieczeństwa PGZ oraz oferowanych przez nią systemów łączności. Jednocześnie uzyskamy głębszy wgląd w specyfikę zagrożeń cyfrowych, z którymi mierzy się branża obronna. Jest to dla nas bardzo istotne, gdyż pozwala na ciągłe doskonalenie naszych rozwiązań – komentuje Wojciech Gołębiowski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Palo Alto Networks w Europie Wschodniej.

Palo Alto Networks to światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z siedzibą w Santa Clara w Stanach Zjednoczonych. Pracuje nad innowacjami, które wyprzedzają zagrożenia w cyberprzestrzeni, aby zapewniać organizacjom komfort korzystania z technologii. Z rozwiązań nowej generacji w obszarze cyberbezpieczeństwa dostarczanych przez firmę korzystają tysiące klientów na całym świecie reprezentujących wszystkie sektory gospodarki.

Źródło: Grupa PGZ