Pierwsze w tym roku wodowanie w Remontowa Shipbuilding

lut 5, 2014 | SR SHIPBUILDING

1wodowanie2014W środę, 5 lutego 2014 o godzinie 11.00 w REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. należącej do Grupy Remontowa Holding S.A. odbędzie się pierwsze w tym roku wodowanie wielozadaniowego statku typu PSV (Platform Supply Vessel) przeznaczonego do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego. Wodowanie jest zamknięte dla publiczności.

Wodowany statek jest już ósmym z serii budowanej dla jednego z amerykańskich potentatów w sektorze przemysłu offshore.

Obrazek Podobnie jak poprzednie jednostki tej serii, przeznaczony jest  do zabezpieczania właściwego funkcjonowania platform wiertniczych i wydobywczych.

Wyposażony zostanie w napęd „Diesel – Electric” w technologii średniego napięcia, umożliwiający ekonomiczną eksploatację przy znacznym ograniczeniu zużycia paliwa, a tym samy mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Statek służyć będzie do transportu ładunków niezbędnych przy prowadzeniu odwiertów i obsłudze platform takich jak: ładunki wielkogabarytowe, skonteneryzowane, pakiety rur, ładunki płynne i sypkie w dwudziestu trzech zbiornikach, w tym również ładunki niebezpieczne. Statek wyposażony zostanie w systemy zaawansowanego sterowania, pozycjonowania DP2 jak również w instalację zwalczania pożarów wg klasy FiFi-1 oraz zwalczania rozlewów olejowych. W pełni wyposażona jednostka zostanie przekazana armatorowi w lipcu bieżącego roku.

Wszystkie wymienione powyżej parametry potwierdzają, iż budowane statki należą do największych i najbardziej uniwersalnych w swojej klasie.
 
Statek budowany jest pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego American Bureau of Shipping według projektu MMC 887 L opracowanego przez polskie biuro projektowe MMC Ship Design & Marine Consulting Sp. z o.o. z Gdyni.