Podczas wirtualnego spotkania z dostawcami zaplanowanego na 22 kwietnia 2022 roku inwestorzy przedstawią zaawansowanie prac przy realizacji Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica razem z zespołami urządzeń służących do wyprowadzenia mocy, w tym zakres i plan przetargów zaplanowanych w najbliższym czasie, a także kamienie milowe inwestycji.
– Transformacja polskiej energetyki, szczególnie w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, jest ogromną szansą dla polskich firm. Dlatego zależy nam, aby przy realizacji największego i najbardziej perspektywicznego projektu offshore na Morzu Bałtyckim, jakim jest Morska Farma Wiatrowa Baltica, zaangażowało się jak najwięcej polskich przedsiębiorców. W naszym ubiegłorocznym wydarzeniu dla dostawców i podwykonawców wzięło udział prawie 500 firm, spośród których blisko 400 stanowiły firmy krajowe. Świadczy to o ogromnym potencjale tego projektu. Liczymy na podobny sukces frekwencyjny tym razem – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Kwietniowe spotkanie z wykonawcami rozpoczyna cykl „Napędzane wiatrem warsztaty Baltica 2+3 – dialog z dostawcami”.
– Widzimy ogromne zainteresowanie dołączeniem do łańcucha dostaw Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, zarówno ze strony globalnych graczy, jak i polskich dostawców i poddostawców. Podczas naszych rozmów z rynkiem chcemy pokazać mapę drogową wraz z rekomendacjami i wytycznymi, pokazując naszym obecnym i przyszłym partnerom, jak mogą stać się częścią sukcesu Baltica 2+3. Wierzymy, że dla wielu mniejszych graczy, którzy nie są jeszcze częścią globalnego łańcucha dostaw, współpraca przy projekcie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica może stać się katalizatorem wzrostu. Bazując na tym doświadczeniu i działając według międzynarodowych standardów na rynku morskiej energetyki wiatrowej będą mogli potem konkurować w przetargach na całym świecie i je wygrywać – dodał Søren Westergaard Jensen, p.o. dyrektora zarządzającego obszarem offshore w Ørsted Polska i dyrektor projektu Baltica 2+3 z ramienia Ørsted.
W ramach planowanych warsztatów przedstawiciele inwestorów zaprezentują m.in. harmonogram inwestycji oraz prowadzonych i planowanych postępowań zakupowych dotyczących głównych komponentów na potrzeby realizacji projektu Morska Farma Wiatrowa Baltica wraz z zespołami urządzeń służących do wyprowadzenia mocy.
Omówią formalne aspekty udzielania zamówień publicznych w ramach postępowań prowadzonych przez JV Partnerów, a także harmonogramy postępowań i narzędzia wykorzystywane w procesie kontraktacji.
Spotkanie będzie realizowane on-line w formie transmisji wideo. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji oraz zadawania pytań za pomocą formularza on-line, który jest dostępny na dedykowanej zakładce:
Napędzany wiatrem warsztat Baltica 2+3 – dialog z dostawcami
Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 kwietnia 2022 roku. Link do transmisji on-line z warsztatów zostanie zamieszczony 24 godziny przed wydarzeniem na:
https://baltica.energy/pl-pl/baltica-2-and-3-workshops?sc_lang=pl-PL
Źródło: PGE