OT Logistics sfinalizowała przejęcie większościowych udziałów w Porcie Handlowym Świnoujście

wrz 28, 2012 | Port Świnoujście

chiaraswiOT Logistics S.A. poinformowała, że w dniu dzisiejszym tj. 28 września 2012 r. sfinalizowana została umowa z DB Schenker Rail Polska S.A. zawarta 30 czerwca b.r., na mocy której OT Logistics S.A. odkupiła od DB Schenker Rail Polska S.A. 46,23 % udziałów w Porcie Handlowym Swinoujście Sp. z o.o..
W efekcie transakcji OT Logistics S.A. z 92,46% udziałów stała się większościowym udziałowcem w Porcie Handlowym Świnoujście Sp. z o.o.. Zakup dodatkowych udziałów w Porcie Handlowym Świnoujście Sp. z o.o. był jednym z celów inwestycyjnych wskazanych przy emisji obligacji korporacyjnych na rynku Catalyst na początku 2012 r.

 – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zamknąć transakcję z DB Schenker. Dziękuję niemieckiej stronie za dotychczasową, bardzo udaną współpracę. Przejęcie większościowych udziałów w PHŚ było kolejnym krokiem w kierunku realizacji naszej strategii budowy dynamicznej grupy spedycyjno-logistycznej. To również dobry prognostyk przed planowanym przez nas debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – powiedział Piotr Chajderowski, Prezes OT Logistics SA.

Port Handlowy Świnoujście Sp. z o.o.  (PHŚ)

Port Handlowy Świnoujście jest najmłodszym, dynamicznie rozwijającym się polskim portem morskim, usytuowanym u ujścia rzeki Świny do Bałtyku. Firma PHŚ powstała w 1991 roku w wyniku przekształceń Zespołu Portowego Szczecin – Świnoujście.
Dzięki istniejącej infrastrukturze PHŚ jest jedynym polskim portem przyjmującym statki z węglem o zanurzeniu 13,20 m, na dwóch niezależnych stanowiskach rozładunkowych, oferującym najwyższe raty przeładunkowe sięgające 22 000 ton/doba, oraz posiadającym możliwości składowania do 1 000 000 ton jednorazowo.
Węgiel kamienny – energetyczny oraz koksowy są głównymi ładunkami pokrywającymi ponad 90% masy towarowej. Ponadto PHŚ obsługuje ładunki rudy, kruszyw, zbóż, biomasy, koksu pozostałe ładunki masowe a także drobnicę, wyroby hutnicze oraz sztuki ciężkie. PHŚ świadczy również usługi dodatkowe powiązane z działalnością podstawową, takie jak cumowanie jednostek, ważenie towaru, tarowanie, obsługę kolejową, usługi sprzętowe i inne. Dzięki współpracy z podmiotami grupy OT LOGISTICS, do których należy, PHŚ świadczy również usługi spedycyjne i transportowe drogą kolejową lub rzeczną do finalnego odbiorcy.  

Marcin Paluch                                
Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju OT Logistics SA