Minister Gróbarczyk na posiedzeniu VII Konwentu Morskiego w Gdańsku

lut 14, 2019 | Polskie nowości

Konwent2

W sobotę 9 lutego 2019 roku na Politechnice Gdańskiej odbyło się siódme posiedzenie Konwentu Morskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele branży morskiej, którzy rozmawiali o rozwoju przemysłu stoczniowego w Polsce.

Wśród gości, oprócz ministra Marka Gróbarczyka, obecni byli także Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Przewodnicząca Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Z tej okazji list do zebranych skierował Prezydent RP Andrzej Duda. Odczytał go Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Minister Gróbarczyk w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie posiedzeń Konwentu, podkreślając, że jego nadrzędnym zadaniem jest wyznaczanie horyzontalnych kierunków funkcjonowania nie tylko ministerstwa ale całej branży.

– Przemysł stoczniowy ma szczególne znaczenie dla rządu, dlatego został wpisany jako jeden z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju pana premiera Morawieckiego – mówił minister.

Ze względu na to, że tematem wiodącym był rozwój przemysłu stoczniowego  w Polsce Prezes Remontowa Holding SA Piotr Soyka wygłosił referat pt. „Perspektywy Rozwoju Przemysłu Stoczniowego na przykładzie Remontowa Holding SA”. Zaprezentowana została też działalność Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Konwent Morski jest zespołem doradczym powołanym przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w 2016 roku. Jego Przewodniczącym jest kpt ż. w. Zbigniew Sulatycki. 

 

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej