„Mieszkamy na Odrze”

lis 2, 2015 | Polskie nowości

1abcmieszkamynaodrze

Dwójka młodych ludzi postanowiła zainicjować w Szczecinie ciekawy trend znany ze świata. Poprzez portal wspieram.to (finansowanie społeczne) postanowili zbierać kwotę brakującą do zrealizowania pływającego domu. Aktualnie w Polsce jest już kilka takich jednostek, ale ta byłaby pierwsza w Szczecinie. 

Podczas trwania kampanii można zakupić nagrody w formie plakatu, albo zarezerwować nocleg na przyszły sezon. Dodatkowym atutem jest fakt, że do pomostu przy domu będzie można nieodpłatnie zacumować statek. Jest to ciekawa propozycja dla żeglarzy, którzy chcieliby spędzić kilka dni w Szczecinie, a także dla pasjonatów wody. 

Dom docelowo stanie się instytucją kulturalną – miejscem wystaw, koncertów i wykładów. Dwa razy w roku będzie częścią programu Rezydencji Artystów, który ma szansę wpisać się w kalendarz najciekawszych wydarzeń artystycznych w mieście. Twórca z Polski lub z zagranicy przez dwa tygodnie będzie mieszkał i tworzył w pływającym domu, a także pozna Szczecin i jego mieszkańców. 

Zachęcamy do obejrzenia kampanii, zapoznania się z projektem i funkcjonalnością domu: https://wspieram.to/mieszkamynaodrze