Kolejny sezon Wycieczkowców w Porcie Gdynia

mar 13, 2015 | Port Gdynia

1AIDAcara nach links 8296Już tradycyjnie – wraz z nadejściem maja w gdyńskim porcie  rozpoczyna się sezon turystyczny. Zainauguruje go 7 maja pływający pod  włoską banderą statek pasażerski „Costa Pacifica”. Będzie to jedno z 7 zawinięć tego statku do gdyńskich nabrzeży. „Costa Pacifica” mierzy 290,2 m długości i jest jednym z największych statków wycieczkowych, który w tym roku przybędzie do Gdyni.

Bezspornie najdłuższym z odwiedzających port statków pasażerskich, podobnie jak w zakończonym we wrześniu ubiegłego roku sezonie, będzie „Celebrity Eclipse” o długości 317 metrów. Ogromne statki przybijać będą do gdyńskich nabrzeży aż 48 razy. Średnia długość statków wycieczkowych awizowanych na nadchodzący sezon wyniesie 226,15 m.

Najczęstszym gościem (10 zawinięć) w tym roku będzie  jednostka „AIDAdiva”.   To pierwszy ze statków najnowszej generacji linii Aida Cruises, zbudowany w 2007 roku. To właśnie Diva zrewolucjonizowała cruising i jako pierwszy statek na swoim pokładzie nie ma teatru, czyli tej części rozrywki z którą kojarzone są w dużej mierze rejsy. Armator postanowił inaczej zagospodarować powierzchnię, a brak sceny wykorzystał m.in. tworząc więcej pomieszczeń sportowo – rekreacyjnych. Okazało się to wielkim sukcesem i w dniu dzisiejszym możemy już podziwiać kolejne siostry Divy, a są to m. in. : AIDAbella, AIDAcara, AIDAluna, AIDAblu, AIDAsol i AIDAmar. Na pokładzie „AIDAdivy” znajdują się m.in. : biblioteka, galeria, sklepy, kafejka internetowa, basen, jacuzzi, sauna, salon piękności, Aida Body & Soul Spa, Centrum Fitness, boisko do siatkówki, kort do squasha, symulator do gry w golfa, ścieżka do joggingu, boisko do koszykówki.

Inną atrakcją tegorocznego sezonu będą zawinięcia statków bandery maltańskiej, należących do klasy Millenium – znanego już z ubiegłorocznego sezonu „Celebrity Eclipse” oraz „Celebrity Infinity”, eleganckiego statku z przestronnymi pokładami i kabinami oraz doskonałą kuchnią i gotowaniem „na żywo” w restauracjach specjalnych.

Zakończenie sezonu odwiedzin imponujących statków-hoteli w Porcie Gdynia przewidziane jest na 15 października, kiedy to przy nabrzeżu  naszego portu zacumuje „AIDAcara”.

Port Gdynia