Innowacyjne rozwiązanie – Planowanie Floty dla OT Logistics S.A.

sty 28, 2013 | Żegluga Śródlądowa

daneW ciągu 2012 roku IT.integro prowadziło wytężone prace nad przygotowaniem nowatorskiego rozwiązania Planowanie Floty dla jednej z największych europejskich firm w branży transportu śródlądowego- OT Logistics.

Zarządzanie flotą jest jednym z kluczowych elementów wpływających na efektywność firm transportowych i logistycznych. Aby je usprawnić IT.integro przygotowało innowacyjne rozwiązanie „Planowanie Floty”. Rozszerza ono standardową funkcjonalność systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV.

Po pierwsze moduł Planowania Floty wraz z systemem ERP upraszcza cały proces planowania oszczędzając czas i pieniądze firmy logistycznej lub transportowej. Po drugie umożliwia realizację zleceń klientów przez kilka podmiotów działających w ramach jednej grupy. Często jedna firma przyjmuje zlecenie od klienta, a inna planuje flotę celem jego realizacji. Może się również zdarzyć, że w jego realizację zostaną zaangażowane kolejne spółki. Po trzecie zapewnia również stałą łączność z jednostkami transportowymi i ich załogą.

Pozwala to m. in. na graficzne przedstawienie aktualnego położenia wszystkich jednostek dzięki funkcji Mapa Online. Moduł ten wyraźnie poprawia wydajność zatrudnienia floty transportowej przez monitoring GPS, a w efekcie wpływa na zwiększenie rentowności zleceń. Proces planowania transportów jest bardziej przejrzysty i lepiej skoordynowany, gdyż wszystkie wprowadzane zmiany są od razu widoczne dla wszystkich planistów. Wynikiem tych usprawnień jest także lepsza obsługa klienta, który na bieżąco może otrzymywać informacje o statusie swojego zlecenia.

Efektywność rozwiązania Planowanie Floty doceniła m.in. grupa OT Logistics, która posiada 9 spółek zajmujących się głównie transportem rzecznym i zarządzaniem portami. Przy jego pomocy zarządza flotą aż 630 barek oraz 170 pchaczy. Przed wdrożeniem zintegrowanego systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV OT Logistics do planowania używała kilku niezintegrowanych prostych narzędzi.

Więcej: www.IT.integro.pl