I Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie coraz bliżej

maj 5, 2013 | Szczecin

1kongresdarW piątek 26 kwietnia na pokładzie Daru Młodzieży odbyła się konferencja prasowa dot. I Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2013 r. Organizatorami kongresu są Polska Żegluga Morska i Północna Izba Gospodarcza.

Na pokładzie statku znalazły się wszystkie ważne osobistości związane z organizacją kongresu a także partnerzy organizacyjni tego przedsięwzięcia m.in. Paweł Szynkaruk – Dyrektor Naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej, Dariusz Więcaszek – prezes Północnej Izby Gospodarczej, Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin, Wojciech Drożdż – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Każdy z animatorów tego projektu przedstawił w krótkich przemowach jego znaczenie a także plan działania.  

Paweł Szynkaruk – „Mimo wielu branżowych spotkań cały czas brakuje jednego generalnego forum, na którym byśmy mogli mówić o problemach gospodarki morskiej ” dodał także – ” 1kongresdar1Chcielibysmy, żeby Szczecin stał się forum dyskusyjnym dla gospodarki morskiej”

Prezes Północnej Izby Gospodarczej podziękował za tak liczne przybycie na konferencje prasową – „Organizacja tego wydarzenia jest dla Polski bardzo ważna. Od czasów wojny takiego kongresu jeszcze w Polsce nie było, udało nam się to zrobić w Szczecinie.” – dodał – „Zangażowały się w ogromnym stopniu wszystkie instytucje związane z gospodarką morską, nie tylko z naszego regionu”

Piotr Krzystek – ” My jako miasto z ochotą włączamy się w to przedsięwzięcie w tym roku i w latach kolejnych. Chcemy, żeby Szczecin stał się stolicą Polski, Europy i świata w rozmowach o problemach gospodarki morskiej, a także miejscem gdzie znajdujemy dobre rozwiązania ”  

Program Kongresu został podzielony na cztery bloki tematyczne i będzie dotyczyć takich zagadnień jak polska gospodarka morska dzisiaj, integracja w transporcie morskim, wykorzystanie zasobów morza, gospodarka morska a nauka. Udział w nim weźmie ok. 800 uczestników z różnych środowisk powiązanych z branżą morską.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje m.in. morzaioceany.pl

1kongresdar2