Do Szczecina przypłyną Deutschland i Hamburg

maj 29, 2013 | Szczecin

1DEUTSCHLAND-STATEK-MN1Jeszcze w tym tygodniu do Szczecina zawitają dwa wycieczkowce. Już w środę (29.05) u podnóża Wałów Chrobrego zacumuje statek Mv Deutschland. Trzy dni poźniej, w sobotę (1.06) nasze miasto odwiedzi Mv Hamburg.

Pierwszy z wycieczkowców, Mv Deutschland, wpłynie do Szczecina w piątek o godz. 10.00. Statek będzie zacumowany przy Wałach Chrobrego przez cały dzień aż do godz. 22.00.

Mv Deutschland to okręt flagowy Niemiec. Zbudowany został w 1998 roku w stoczni w Kiel. Statek ma 174 m długości i 5,8 m zanurzenia. Jego armatorem jest Deilmann Reederei z Neustadt Holstein. Duże zainteresowanie wokół wycieczkowca wzbudziła reprezentacja Niemiec podczas Olimpiady w Londynie, która przez kilkanaście dni mieszkała na pokładzie statku” – wylicza Weronika Homis, główny specjalista w Biurze Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miasta.

Natomiast w sobotę o godz. 12.00 do Szczecina przypłynie do Mv Hamburg. Jednostka również zacumuje przy Walach Chrobrego. Wycieczkowiec będzie można podziwiać do godz. 18.00.

Mv Hamburg to luksusowy, pasażerski wycieczkowiec. Obecnie pływa pod banderą Wysp Bahama, a jego armatorem jest Conti Holding z Monachium. Jednostka mierzy 144 m długości i 5,5 m zanurzenia. Rozwija prędkość do 18 węzłów. Statek zbudowany został w stoczni w Wismarze w 1997 roku – dodaje W. Homis.

Źródło: kurier24.pl