Do Świnoujścia przypłynie kolejny kolos

paź 22, 2012 | Port Świnoujście

UBCJak już informowaliśmy 5 października br. w najbliższych dniach do tego Portu Handlowego w Świnoujściu przypłynie m/v UBC Onsan. Zawinięcie kolejnego kolosa zaplanowane jest na dzień 26.10. (piątek) w godzinach popołudniowych. Nowy rekordzista ma nośność 118 590 DWT, długość 263 m, szerokość 42 m.
Najbliższa wizyta statku m/v UBC Onsan oznacza pobicie poprzedniego rekordu zarówno w zakresie większych parametrów niż wspomniana m/v Chiara, jak i większej ilości przywiezionego towaru w ładowni niż jej poprzednik.
M/v UBC Onsan przypłynie z amerykańskiego portu Norfolk z ładunkiem węgla koksującego. Jednorazowo przywiezionych zostanie ponad 98 tys. ton tego ładunku. Planowany wyładunek statku potrwa cztery dni.
Port w Świnoujściu, dzięki lokalizacji bezpośrednio nad samym morzem, może przyjmować statki o długości do 270 m i maksymalnym zanurzeniu 13,2m, czyli ok. 100 tys. DWT. Terminal, do którego przypływa m/v  UBC Onsan specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze węgla i rudy. Operatorem terminalu jest Port Handlowy Świnoujście sp. z o.o.

(bt)