Ambasador Filipin odwiedza BCT w 10-lecie prywatyzacji terminalu

maj 7, 2013 | Bałtycki Terminal Konterenowy

1filipinyZ okazji 40-stej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Republiką Filipin, ambasador tego kraju, pani Patricia Ann V. Paez złożyła wizytę w  Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Spotkanie wpisało się również w obchody 10-lecia prywatyzacji spółki i jej wejścia w skład filipińskiej grupy ICTSI, zarządzającej 27 terminalami kontenerowymi w 18 krajach.

Rozmowy dotyczyły m.in. polsko-filipińskich stosunków gospodarczych oraz znaczenia inwestycji grupy ICTSI dla polskiej branży portowej. Spotkanie było okazją do zobaczenia terminalu, będącego największą filipińską inwestycją w Polsce. W skład delegacji weszła również pani Cecille Joyce Y. Lao – wicekonsul Republiki Filipin w naszym kraju.

„Przejęcie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego przez grupę ICTSI było milowym krokiem w rozwoju spółki. Dzięki przeprowadzonej restrukturyzacji, zastosowaniu nowego dla przedsiębiorstwa know-how, a także trafnym inwestycjom, BCT niezmiennie plasuje się w czołówce bałtyckich terminali i jest doceniany jako efektywna i innowacyjna firma” – mówi Krzysztof Szymborski, prezes BCT – „40-lecie dyplomatycznych stosunków polsko-filipińskich zbiega sięz obchodami 10 rocznicy prywatyzacji terminalu, pierwszej i jak dotąd największej inwestycji filipińskiej w Polsce. Jestem przekonany, że dekada obecności grupy ICTSI w Polsce
ma niebagatelny udział w historii współpracy obu krajów i pokazuje, jak dobrze przeprowadzone przedsięwzięcie gospodarcze może być nad wyraz korzystne dla obu stron.”
Bałtycki Terminal Kontenerowy jest uznawany przez swojego właściciela za jedną z sześciu najważniejszych spółek grupy ICTSI na świecie. Gdyński terminal inwestuje obecnie około 60 mln dolarów w unowocześnienie i rozbudowę infrastruktury przeładunkowej w tym suwnic nabrzeżowych, kolejowych i placowych oraz w systemy informatyczne.

W ramach obchodów 10-lecia prywatyzacji, BCT zaprasza mieszkańców miasta i turystów m.in. na Dzień Otwarty w terminalu w sobotę 25 maja oraz wystawę historycznych zdjęć BCT. Przygotowano także atrakcje dla pracowników i klientów. Wspólnie z Dziennikiem Bałtyckim zorganizowano również konkurs fotograficzny pod hasłem „Gdynia – Port przyszłości”, którego zwycięzców poznamy już w tym tygodniu.