Akademia Morska w Szczecinie bije Rekord Guinnessa z WOŚP

paź 14, 2016 | Różne

1abcnawigator16

W poniedziałek, 17 października, punktualnie o 12:00, na pokładzie statku badawczo-szkolnego Nawigator XXI przedstawiciele Akademii Morskiej w Szczecinie podejmą próbę pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. 

Akcję organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jej celem jest promocja pierwszej pomocy wśród Polaków. 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i właśnie z tej okazji, co roku, w połowie października Fundacja organizuje bicie rekordu.   

W 2013 roku udało się ustanowić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą ilość osób. Udział wzięło wtedy 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2015 roku udało się pobić ten wyczyn i razem z 92 049 osobami z 980 instytucji WOŚP dowiódł, że Polacy chcą uczyć się udzielania pierwszej pomocy. 

„W tym roku chcemy pomóc poprawić zeszłoroczny wynik, dlatego wraz z załogą Nawigatora XXI, pracownikami i studentami Akademii Morskiej włączamy się w tę ważną akcję. Przypominamy w ten sposób o tym, jak istotna jest pierwsza pomoc – szybka i zdecydowana reakcja może naprawdę uratować ludzkie życie.” – Weronika Bulicz, rzecznik prasowy AM w Szczecinie 

 

AM Szczecin