Związkowcy w PŻM krytykują program zarządcy komisarycznego

lip 13, 2017 | Polskie nowości

pzm

Nie ma dialogu w sprawie programu naprawczego w PŻM, czyli związkowcy z „Solidarności” w rozesłanym mediom liście krytykują zarządcę komisarycznego firmy.

Firma jest w złej sytuacji z powodu trwającego kryzysu na rynku przewozów. Sytuację ma naprawić wprowadzony niedawno zarządca Paweł Brzezicki, ale związkowcy twierdzą, że koszty naprawy tego największego armatora poniosą wyłączenie pracownicy.

– Strona społeczna, a dokładnie organizacja międzyzakładowa, zarzuca zarządcy komisarycznemu, że nie prowadzi z nimi negocjacji, a program naprawczy, który przygotował, w większości dotyczy ograniczenia wynagrodzeń, spraw finansowych pracowników. Po trzecie, że przesunął osoby pod szczególną ochroną prawną do innej pracy, co narusza ustawy o związkach zawodowych – podkreśla Mieczysław Jurek przewodniczący Solidarności na Pomorzu Zachodnim. 

Krzysztof Gogol z Polskiej Żeglugi Morskiej wskazuje, że rozmowy ze związkowcami przez cały czas się toczą. Kolejne spotkanie ma się odbyć w środę w Gdyni. 

– Mamy nadzieję, że przewodniczący Mieczysław Jurek rozumie w jakiej sytuacji znalazła się Polska Żegluga Morska i rozumie również, że program naprawczy w PŻM musi być wprowadzony i wykaże się – jak i do tej pory – bardzo konstruktywną i odpowiedzialną postawą, właśnie w tym kierunku, by utrzymać te 3 tysiące miejsc pracy – apeluje Krzysztof Gogol.

Na razie pracownicy PŻM zarabiają tak jak dotychczas, trwają negocjacje w sprawie obniżek pensji.

 

Źródło: Radioszczecin.pl