Zmiany w zarządzie stoczni Nauta. Sławomir Latos odwołany

lut 11, 2018 | Polskie nowości

2012085 Slawomir Latos zostal odwolany ze stanowiska prezesa Nauty

Dotychczasowy prezes Stoczni Remontowej Nauta – Sławomir Latos – został odwołany ze stanowiska, a p.o. prezesa został Marcin Dąbrowski, członek Rady Nadzorczej. Nie podano oficjalnych powodów tej decyzji. Rada Nadzorcza spółki ogłosi w najbliższym czasie konkurs na stanowisko prezesa. Większościowym akcjonariuszem stoczni jest państwowy fundusz MARS. 

Sławomir Latos prezesem Stoczni Remontowej Nauta został w kwietniu 2016 roku. Latos w dotychczasowej karierze zawodowej zajmował się m.in. kompleksowym zarządzaniem działem handlowym stoczni, odpowiadał za strategię działu sprzedaży oraz kierował projektami remontowymi. Jest absolwentem Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej.

Nie są znane oficjalne powody odwołania prezesa. Mówi się, że przyczyną była seria niepowodzeń Nauty. Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku, w stoczni Nauta pływający dok, do którego wprowadzony był statek „Hordafor V”, przechylił się i zatonął. Stoczni nie powiódł się także projekt dotyczący przebudowy platformy Lotos Petrobaltic. Dotychczas dużą cześć prac na platformie przeprowadziła Gdańska Stocznia Remontowa. 

95,86 proc. akcji Stoczni Nauta należy do Funduszu Inwestycyjnego MARS FIZ. Pozostałe akcje należą do pracowników spółki oraz Skarbu Państwa.

 

Czytaj więcej na:

https://biznes.trojmiasto.pl/Zmiany-w-zarzadzie-stoczni-Nauta-Slawomir-Latos-odwolany-n120979.html#tri