Zmiana Prezesa Zarządu OT Logistics SA

mar 4, 2014 | Żegluga Śródlądowa

1otlogisticsWarszawa, 4 marca 2014 r. W trakcie posiedzenia Rady Nadzorczej OT Logistics SA Prezes Zarządu Pan Piotr Chajderowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji, motywując to względami osobistymi. Rada Nadzorcza Spółki przyjęła tę rezygnację, a Przewodniczący Rady Pan Zbigniew Nowik podziękował dotychczasowemu Prezesowi za 5 letnią pracę w Spółce.

Na stanowisko Prezesa powołano Pana Piotra Pawłowskiego, dotychczasowego Członka Zarządu OT Logistics oraz Prezesa Deutsche Binnenreederei AG z siedzibą w Berlinie (spółki zależnej).

Piotr Pawłowski jest absolwentem studiów magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie Transport Morski oraz studiów Executive MBA na Politechnice Warszawskiej. Posiada Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Międzynarodowym Transporcie Drogowym Rzeczy. Jest członkiem Rady ds. Promocji Żeglugi Śródlądowej przy Ministerstwie Infrastruktury. W branży Transport-Spedycja-Logistyka od 1997 roku, w tym 13 lat na stanowiskach kierowniczych. Doświadczenie zdobywał w C. Hartwig Gdynia SA, PEKAES Multi-Spedytor Sp. z o.o., VOS Logistics Polska Sp. z o.o., Apreo Logistics SA.

Piotr Pawłowski z Grupą Kapitałową OT Logistics związany jest od 2011 r. W spółce OT Logistics SA od maja 2011 pełnił funkcję Dyrektora Handlowego i Prokurenta, następnie od grudnia 2013 został powołany w skład Zarządu OT Logistics. Równolegle: od października 2011 do października 2013 – Wiceprezes Rentrans Cargo Sp. z o.o., od listopada 2012 do czerwca 2013 – Dyrektor Zarządzający Odra Rhein Lloyd GmbH, od sierpnia 2012 – Wiceprezes Zarządu Deutsche Binnenreederei AG a od stycznia 2014 – Prezes Zarządu Deutsche Binnenreederei AG. Zasiada w Radach Nadzorczych spółek: Port Handlowy Świnoujście Sp. z o.o., Rentrans Cargo Sp. z o.o., C. Hartwig Gdynia SA. Ponadto jest udziałowcem oraz prokurentem w spółce Portal Gospodarczy Polska Turcja Sp. z o.o. oraz udziałowcem w spółce MWP NET Sp. z o.o.