Złote Lunety rozdane

cze 15, 2015 | Polskie nowości

1alunetaaa

Znamy już tegorocznych laureatów Złotych Lunet, nagród miesięcznika „Obserwator Morski”. Przyznano je w czterech kategoriach: osobowość, firma, wydarzenie oraz kultura i sztuka. Tak jak w poprzedniej, pierwszej edycji, gala konkursu odbyła się na pokładzie „Daru Młodzieży” w Szczecinie.

Konkurs organizowany jest w cyklu dwuletnim, a pierwsza edycja odbyła się w 2013 r. Ma on na celu wyróżnienie i docenienie firm, instytucji oraz pojedynczych osób, działających na rzecz rozwoju środowiska morskiego. Czytelnicy magazynu „Obserwator Morski”, wydawanego przez szczecińską firmę ZAPOL, w ostatnich tygodniach zgłaszali swoich kandydatów. Kapituła konkursowa wybrała po trzy nominacje w każdej kategorii, a następnie wyłoniła zwycięzców.

I tak, w kategorii osobowość roku Złotą Lunetę otrzymał Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Firmą roku została obchodząca swoje 20-lecie spółka Unity Line. Za wydarzenie roku uznano Międzynarodowy Kongres Morski, odbywający się od 2013 r. w Szczecinie. W kategorii kultura i sztuka doceniono wicedyrektora Centrum Żeglarskiego Jerzego Raduchę – przede wszystkim za wkład w organizację w Szczecinie finałów The Tall Ships Races, a tym samym za popularyzację kultury i tradycji morskiej.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w niedzielę na pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży”, cumującego przy Bulwarze Chrobrego w Szczecinie. Złote Lunety wręczali laureaci pierwszej edycji konkursu i członkowie kapituły konkursowej. Galę umilił występ szczecińskiej wokalistki Angeliki Anozie.

Impreza połączona była z inauguracją drugiej edycji książki „Monografia Zachodniopomorskich Menadżerów – Klub 100”, wydanej przez ZAPOL.

– W pierwszej edycji przedstawiliśmy sylwetki 50 menadżerów, w drugiej – 75 – powiedział Mirosław Sobczyk, prezes Wydawnictwa ZAPOL. – Myślę, że za dwa lata, w kolejnej książce, będzie ich 100. (ek)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

Źródło: 24kurier.pl