TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

UL grafika wizerunkowa 500x80px

Promocja na rejsy dzienne w Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Promocja na rejsy dzienne w Unity Line

Wakacje się skończyły, a lato powoli ustępuje jesieni. To jednak nie znaczy, że trzeba przestać podróżować! Tym bardziej, że z początkiem września Unity Line wprowadza obniżki cen wszystkich rejsów dziennych!

Najkorzystniej jest zarezerwować rejs w obie strony, ponieważ wtedy uzyskamy aż 25% rabatu. Rezerwując rejs w jedną stronę, za bilet zapłacimy 20% mniej. Promocją objęte są dwie jednostki przewoźnika: Polonia i Skania, które kursują codziennie pomiędzy Polską a Szwecją. Z oferty będzie można skorzystać aż do 9 grudnia 2020 roku.

Jak zaplanować podróż, aby uzyskać rabat? Należy wyruszyć ze Świnoujścia promem Polonia o godz. 13:00 bądź z Ystad promem Skania o godz. 13:30. Zarówno wypłynięcie, jak i powrót trzeba zaplanować w terminie ważności oferty. Uwaga! Promocja nie zadziała, jeśli kupimy bilet na terminalu w dniu wyjazdu lub zarezerwujemy go online. Bilety na zaplanowane rejsy można rezerwować tylko telefonicznie. Najpóźniej na 24 godziny robocze przed wypłynięciem, dzwoniąc pod numer: 91 88 02  909. 

Szczegóły na  https://www.unityline.pl/strona/cennik/tniemy-ceny

 

Unity Line łapie wiatr w żagle

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line łapie wiatr w żagle

Nie jest tajemnicą, że światowa pandemia sparaliżowała międzynarodową turystykę. Granice wielu krajów zamknięto, a swobodne przemieszczanie się między nimi z dnia na dzień zostało zakazane. Teraz, gdy sytuacja się nieco unormowała, a restrykcje zostały częściowo zniesione, branża powoli staje na nogi. Firmy znów oferują pasażerom możliwość podróżowania między państwami i zachęcają do korzystania ze swoich usług. 

Po pierwsze: bezpieczeństwo 

Jednym z przykładów przedsiębiorstw, które musiały radzić sobie z bolesnymi skutkami pandemii, jest przewoźnik Unity Line. Zakazanie transportu międzynarodowego było wprawdzie dla firmy potężnym ciosem, ale decyzję przyjęto z oczywistym zrozumieniem i błyskawicznie dostosowano się do nowych wytycznych. Nie inaczej jest teraz. Turystyka morska wróciła w połowie czerwca i od tamtego czasu skrupulatnie przestrzegane są wszystkie procedury, które mają zapewnić podróżującym bezpieczeństwo. 

Czym zatem różnią się teraźniejsze rejsy od tych, które pamiętamy jeszcze sprzed kilku miesięcy? Między innymi obowiązkowym pomiarem temperatury przed wejściem na prom, regularną dezynfekcją powierzchni gładkich i kabin oraz ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać równocześnie w jednym pomieszczeniu. Przestrzeganie wpływających na bezpieczeństwo zasad jest także skrupulatnie egzekwowane w funkcjonujących sklepach czy punktach gastronomicznych. Na tę chwilę – jak zresztą w całej Polsce – nadal niemożliwe jest natomiast organizowanie dyskotek na promach. 

Polska i Skandynawia znów połączone

Skoro omówiliśmy już kwestię bezpieczeństwa oraz stosowanego reżimu sanitarnego, możemy bez przeszkód przejść do tego, co wywołuje największy uśmiech wśród podróżujących – do wycieczek! Te, po kilku miesiącach przerwy, znów pojawiły się w ofercie i ponownie kuszą potencjalnych pasażerów swoją atrakcyjnością. Propozycji jest na tę chwilę nieznacznie mniej niż przed pandemią, ale bogaty wybór i tak powinien usatysfakcjonować nawet tych najbardziej wymagających.

Co zatem oferuje nam na ten moment Unity Line? Między innymi bardzo ciekawą wycieczkę o wdzięcznej nazwie Rowerowy Raj. Jak można bez trudu wywnioskować, jej głównym założeniem jest zwiedzanie Szwecji przy wykorzystaniu własnego dwukołowca. Pasażerowie są zachęcani do tego, aby zabrać na pokład rower, a później cieszyć się urokami kraju z tej niecodziennej perspektywy. Oferta wydaje się tym bardziej atrakcyjna, że Szwecja – między innymi ze względu na ukształtowanie terenu, znakomitą infrastrukturę, nowoczesne ścieżki rowerowe oraz malownicze widoki – faktycznie uznawana jest za prawdziwy raj dla miłośników tych pojazdów. Jeśli zatem ktoś należy do tego grona, wybór tej propozycji z pewnością okaże się dla niego strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”.

Wycieczki nie tylko dla rowerzystów

No dobrze, ale co z tymi, którzy spokojnie potrafią sobie wyobrazić wypoczynek bez korzystania z własnego jednośladu? Unity Line ma parę asów w rękawie i oferuje między innymi intrygującą wycieczkę Na Tropie Szwedzkich Kryminałów, podczas której podróżujący zwiedzą choćby zakamarki Ystad, czyli rodzinnego miasta słynnego komisarza Kurta Wallandera. 

W wakacyjnej propozycji przewoźnika znajduje się także sierpniowa wycieczka Szwecja Piękna z Natury, w trakcie której nadarzy się doskonała okazja, aby poznać tamtejszą przyrodę. W planie ramowym znalazły się między innymi spacery wśród ruchomych wydm oraz po pięknej, piaszczystej plaży, która stanowi część tamtejszego rezerwatu przyrody. 

Co szczególnie istotne dla wszystkich zainteresowanych, zasady bezpieczeństwa podczas organizowanych wycieczek nie ograniczają się jedynie do podróży promem. Unity Line dokłada wszelkich starań, aby także na lądzie zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki i należycie zadbać o ich bezpieczeństwo. Piloci pilnują zachowywania dystansu społecznego między członkami wycieczek, a wszystkie punkty programu są realizowane w zgodzie z przyjętymi zaleceniami. 

Wracajmy na wodę!

Kilka opisanych powyżej przykładów to tylko fragment oferty. W kolejnych miesiącach przewoźnik ma w planach sukcesywnie zwiększać liczbę wycieczek i proponować podróżującym nowe pomysły na odwiedzenie malowniczej Skandynawii. Aktualny spis wszystkich planowanych wypraw można znaleźć tutaj – https://skandynawskiepodroze.pl/.

Nas cieszy natomiast przede wszystkim fakt, że cała branża morska staje powoli na nogi i powraca do życia. Serdecznie życzymy zatem wszystkim miłośnikom turystyki, aby także wrócili na wodę i w bezpiecznych warunkach wybrali się w niesamowitą podróż w kierunku przygody. Ta będzie pewnie inna niż dotychczas, ale to absolutnie nie znaczy, że gorsza czy mniej ciekawa, bo możliwości jest przecież całe mnóstwo!

Cel: cieszyć się chwilą

Panujące warunki skłaniają bowiem w tej chwili także do tego, aby wykorzystać prom jedynie jako środek transportu, a piękną Skandynawię poznawać całkowicie na własną rękę. Pełna przygód podróż wynajętym kamperem czy klimatyczny wyjazd do Szwecji z własnym namiotem to tylko wierzchołek góry pomysłów, jakie można zrealizować w obecnych okolicznościach. Taka wyprawa to nie tylko znakomity sposób na spędzenie wakacyjnego czasu w przyjacielskiej czy rodzinnej grupie, ale też interesujące rozwiązanie na przełamanie pewnego rodzaju urlopowej rutyny.

Duża część turystów, którzy z różnych rejonów Polski kierują się nad Bałtyk, to osoby szukające odmiany, wrażeń oraz pomysłów na nietypowe spędzenie czasu. Nic więc dziwnego, że taką popularnością cieszy się między innymi jednodniowa wycieczka do Ystad. W końcu dlaczego nie zrobić sobie krótkiej przerwy w plażowaniu, nie wsiąść na prom i nie wyruszyć na spotkanie ze Szwecją, gdzie można poznać trochę kultury, zobaczyć nowe miejsca czy przejść się po urokliwych miasteczkach?

Trzeba uczciwie przyznać, że kilkumiesięczna walka z pandemią przyniosła nam jeden istotny pozytyw. Nauczyliśmy się dzięki niej doceniać radość i cieszyć urokami chwili. A te mogą być niesamowite właśnie dzięki tego typu pomysłom. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie zrobić czegoś niezwykłego. No właśnie – dlaczego nie?

 

Maciej Żmudzki 

MorzaiOceany.pl

 

Unity Line znów łączy Polskę i Skandynawię

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line znów łączy Polskę i Skandynawię

„Podróżować to żyć.” Słowa duńskiego bajkopisarza - Hansa Christiana Andersena - wybrzmiewają dziś zaskakująco aktualnie. Oczywiście nie ma podróży bez otwartych granic. Dlatego - firma, która łączy Polskę i Skandynawię już od 25 lat - niezmiernie cieszy się, że takie otwarcie nastąpiło 13 czerwca.

Od soboty można swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej. Podróżni zyskają na powrót prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP. Nie będą musieli odbywać kwarantanny.

Oferta wycieczkowa Unity Line na 2020 rok była bogata. Dlatego wiele atrakcyjnych wyjazdów do Szwecji wciąż jest dostępnych. Szczególnie polecane są te, związane z aktywnym wypoczynkiem w zgodzie z naturą: „Rowerowy raj”, „Rozkołysana Asana” czy „Szwecja piękna z natury”. Jest też sporo innych możliwości - związanych z tradycyjnym zwiedzaniem, podziwianiem piękna skandynawskiej przyrody czy degustacją dobrego wina, a nawet otarcia się o literaturę kryminalną.

Unity Line, dla bezpieczeństwa podróżujących, utrzymuje wysoki reżim sanitarny.

Więcej szczegółów o całej ofercie przewozów promowych odnaleźć można na stronie www.unityline.pl

 

Unity Line

Unity Line – walka z kryzysem trwa

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line – walka z kryzysem trwa

Rozprzestrzeniający się wirus SARS-CoV-2 stopniowo paraliżuje światową gospodarkę. Negatywne skutki pandemii odczuwają przedstawiciele licznych branż, wiele przedsiębiorstw dzień w dzień toczy trudną walkę o przetrwanie na rynku. Jak w obecnej sytuacji radzi sobie firma Unity Line i jakie zasady zostały wdrożone, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo podróżujących? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Pierwsze zmiany w funkcjonowaniu Unity Line weszły w życie niemal miesiąc temu, czyli w czasie, gdy Polska na dobrą sprawę dopiero rozpoczynała walkę z zagrożeniem epidemicznym. Stosując się do rządowych wytycznych, wprowadzono obowiązkowy pomiar temperatury przed wejściem na prom (zarówno w Szwecji, jak i w naszym kraju), a każdy pasażer musiał wypełnić specjalną kartę informacyjną. Zebrane w ten sposób dane pozwalały na ewentualny kontakt z tymi osobami w przypadku, gdyby okazało się, że istnieje prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się choroby zakaźnej podczas rejsu. 

Kolejne dni marca przyniosły wzrost liczby zakażeń w Polsce. Władze przedstawiały nowe instrukcje do walki z epidemią, krajowe firmy musiały podejmować następne kroki, aby minimalizować zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. W połowie miesiąca w naszym kraju zaczął obowiązywać czasowy zakaz wstępu dla cudzoziemców. Podróżowanie do Polski wciąż było możliwe dla jej obywateli, ale każdy musiał się liczyć z odbyciem później 14-dniowej kwarantanny. 

Wraz z wchodzeniem w życie kolejnych obostrzeń, Unity Line dostosowywało swoje działania do panujących warunków i wprowadzało kolejne procedury, które miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących. Do obowiązkowego pomiaru temperatury oraz wypełnienia karty informacyjnej doszły też między innymi ograniczenia w liczbie pasażerów, którzy mogli jednocześnie przebywać w restauracjach. Zwiększono również częstotliwość dezynfekcji powierzchni gładkich, a także rozmieszczono wiele pojemników ze środkami do dezynfekcji rąk. 

18 marca firma zdecydowała o wstrzymaniu ruchu pasażerskiego na linii Cargo i o całościowe przeniesienie go na m/f Polonia i m/f Skania, pływające na linii do oraz z Ystad. Dokładnie tydzień później weszły w życie regulacje rządowe, które znacznie zaostrzyły możliwość swobodnego przemieszczania się. Od tamtego czasu sytuacja Unity Line ustabilizowała się na określonym poziomie. Konsekwencje epidemii dotknęły przede wszystkim ruchu pasażerskiego, a liczby są bezlitosne – firma zanotowała 70-procentowy spadek przewozów. W dużo lepszej kondycji jest natomiast transport cargo, który nie ucierpiał tak znacznie i może być realizowany na bieżąco, zapewniając płynne dostawy międzynarodowe.  

Funkcjonowanie w tych ekstremalnych okolicznościach nie jest łatwe. Wiele firm we własnym zakresie wprowadziło szereg zasad, który ma zwiększyć bezpieczeństwo korzystających z ich usług. W przypadku Unity Line lista tych działań prezentuje się następująco:

1. Kontrola sanitarna w postaci pomiaru temperatury przed wejściem na prom.


2. Zwiększona częstotliwość dezynfekcji powierzchni gładkich oraz miejsc użyteczności wspólnej.


3. Dezynfekcja kabin po każdej podróży.


4. Pojemniki ze środkami dezynfekującymi do rąk oraz rękawiczki ogólnodostępne na promach.


5. Komunikaty o postępowaniu ochronnym przeciw covid-19 w miejscach ogólnodostępnych na promach.


6. Wymóg minimum 2 metrów odległości między osobami w przestrzeni publicznej.

7. Limit maksimum 3 osób na punkt kasowy w poczekalniach i sklepach pokładowych.


8. Obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu oraz części gastronomicznych.


9. Obowiązek zachowania minimum 1,5 m odległości między stanowiskami pracy.Zmiany w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa dotknęły także sferę gastronomiczną. Wydawanie posiłków odbywa się wyłącznie przy pomocy rękawiczek jednorazowych, znacząco ograniczono serwis samoobsługowy. W pomieszczeniu może przebywać jednocześnie ograniczona liczba ludzi, na wejściu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Sztućce są owijane w folię cateringową, a podczas posiłków istnieje zasada, że przy stoliku powinna siedzieć tylko jedna osoba. Co ważne, zamknięte zostały restauracje dla pasażerów.

Nie da się ukryć, że branża, w której funkcjonuje na co dzień Unity Line jest jedną z tych, które bardzo mocno odczuwają konsekwencje światowej pandemii. Wszelkie wcześniejsze plany i założenia, dotyczące wyników na rok 2020 zostały zdezaktualizowane, trwa codzienna walka o przetrwanie na rynku i  zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom oraz podróżującym. Stosowanie się do wytycznych administracji państwowej oraz WHO jest konieczne i stało się obecnie kwestią priorytetową. Tylko dzięki takim działaniom za jakiś czas uda się opanować epidemię i całe nasze życie codzienne powoli zacznie wracać do normy. A to powinno być teraz celem numer jeden. 

 

Maciej Żmudzki

MorzaiOceany.pl 
Unity Line otwiera e-sklep. Cała naprzód już od 25 lat!

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line otwiera e-sklep. Cała naprzód już od 25 lat!

W tym roku Unity Line obchodzi 25-lecie swojej działalności. Tę okrągłą rocznicę, bałtycki armator zamierza świętować przez cały 2020 rok. Szykuje się więc mnóstwo interesujących wydarzeń, promocji i niespodzianek. Na początek - już 20 stycznia - wielkie otwarcie sklepu internetowego: www.skandynawskiepodroze.pl

Co znajdziecie w ofercie e-sklepu?

Oczywiście wycieczki do Skandynawii! Starannie przemyślane i zaplanowane wyjazdy, które w intrygujący sposób przybliżą uroki regionu. Każdy odszuka tu coś dla siebie.

Naturalnie?

Miłośnicy przyrody oraz aktywnego wypoczynku z pewnością zainteresują się wyjazdami: „Szwecja - piękna z natury”, „Bornholm - zielona wyspa Bałtyku” czy „Rowerowy raj”.

Kulturalnie?

Ciekawi historii i dziedzictwa Skandynawii, powinni przyjrzeć się wszystkim wycieczkom z „Kopenhagą” w nazwie. Warto zwrócić też uwagę na „Królewską podróż - śladami dynastii Gryfitów”, która w intrygujący sposób przybliża wspólną historię Pomorza Zachodniego, Danii oraz Szwecji.

A może... trochę inaczej?

W e-sklepie Unity Line znajdzie się również kilka propozycji dla szukających mniej typowych wyjazdów. Pasjonaci skandynawskiego kina powinni zrobić „Wielki skok na Kopenhagę ”. W ofercie jest też coś dla miłośników szwedzkich kryminałów oraz koneserów dobrego wina. Nawet wielbiciele świątecznych jarmarków oraz Halloween znajdą coś dla siebie.

Dostępność i wygoda

Wszystkie te wycieczki, łatwo i bez problemu, kupimy teraz przez Internet. Sam zakup odbywa się jedynie w 3 krokach, jest więc niezwykle prosty i intuicyjny. Transakcje są w pełni bezpieczne i można je robić całą dobę. Nie ma potrzeby dzwonienia do konsultantów czy odwiedzania biura podróży. Pozostaje tylko wybrać ofertę. Skandynawskiepodroze.pl - zapraszamy!

 

Unity Line