TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

UL grafika wizerunkowa 500x80px

Sea & Art Festival - sztuka wypływa poza schemat

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Sea & Art Festival - sztuka wypływa poza schemat

Po raz pierwszy w historii na pokładzie promu Skania, 19 - 20 października, odbędzie się Sea & Art Festival. Jego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, reprezentujących różne dziedziny sztuki m.in.: film, muzykę i literaturę. A wszystko to w unikalnej oprawie bałtyckiego rejsu.

Kryminalnie i historycznie

Na wszystkich - spragnionych kulturalnych doznań - czekać będzie autorskie spotkanie z Leszkiem Hermanem. Jego powieści misternie przeplatają suspens, przeszłość i współczesność. A w tle wydarzeń króluje Szczecin. Niesamowity klimat książek Hermana sprawia, że zyskał on sobie grono zagorzałych fanów, którzy nazywają go polskim Danem Brownem. Pikanterii spotkaniu doda fakt, że akcja najnowszej książki pisarza - „Sieci widma” - rozpoczyna się na promie płynącym ze Świnoujścia do Ystad…

Muzyczna uczta

Melomanów z pewnością ucieszą koncerty niebanalnych zespołów. OHO!KOKO! - to ulubieńcy publiczności i prawdziwy wulkan energii. Młodzi, nieszablonowi twórcy uwielbiają schodzić z utartych, muzycznych ścieżek. Być może właśnie dzięki temu, wciąż słyszy się, że zwyciężyli kolejny konkurs. Z kolei Smolik & Kev Fox nazywani są duetem idealnym. Okazało się, że ci utalentowani i wszechstronni artyści naprawdę świetnie się uzupełniają. Ich wspólna płyta określana była przez krytyków jako: „hipnotyzująca”, „porywająca” i „elektryzująca”.

Taniec i... architektura

Co więcej? Najstarszą formą sztuki jest ponoć taniec. Nie zabraknie go także w czasie Sea & Art Festival. Tanecznej gorączce będzie można ulec w rytm setów DVJ Rinka. Za to spacer po malowniczym Ystad, stworzy świetną okazję do podziwiania pięknej, średniowiecznej zabudowy tego miasta.

 

Unity Line 

 

 

 

Kraina 44 wysp. Odkryj Świnoujście!

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Kraina 44 wysp. Odkryj Świnoujście!

Letnie weekendy to świetna okazja, aby wybrać się statkiem szczecińskiej białej floty do Świnoujścia. W taką podróż wyruszyć można, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 8:00, z nabrzeża przy Wałach Chrobrego. Po drodze czekają na nas niecodzienne – bo podziwiane z perspektywy rzeki – widoki stolicy województwa zachodniopomorskiego oraz Zalewu Szczecińskiego. To jednak nie wszystko.

Teraz, w wygodny sposób, połączymy wycieczkę nad morze ze zwiedzaniem świnoujskiego portu. Jak? W ofercie dostępna jest nowość – rejsy po Świnoujściu. W każdą sobotę i niedzielę w stałych godzinach: 12:00 i 15:00, statek Odra Queen zabierze nas w blisko półtoragodzinny rejs po wyjątkowym mieście, które – nie bez przyczyny – nazywane jest krainą 44 wysp. Zarówno rejsy do Świnoujścia, jak i po Świnoujściu odbywają się w każdy weekend aż do końca września. Warto więc w pełni wykorzystać letni czas i odkryć zupełnie inne oblicze tego nadmorskiego kurortu.

Ze szczegółami ofert zapoznamy się na stronie www.statki.net.pl lub pod numerami telefonów +48 91 88 02 909 (poniedziałek – piątek) +48 607 865 246 (sobota i niedziela). Bilety można nabyć m.in. przez platformę bilety.fm; w Biurze Podróży Unity Line, Plac Rodła 8 (Szczecin) oraz w BAT Partner, ul. Boh. Września 83/13 (Świnoujście - dotyczy tylko rejsów po Świnoujściu).

 

Unity Line 

Poznajemy flotę Unity Line!

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Poznajemy flotę Unity Line!

Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jednostkom, jakimi może pochwalić się Unity Line. Sprawdziliśmy parametry promów, oceniliśmy ich wyposażenie i z przyjemnością prezentujemy naszym czytelnikom pełny opis  floty, jaką dysponuje firma. Co więcej, na końcu tekstu znajdziecie także bardzo ciekawe materiały 360! Zachęcamy do lektury.

Na samym początku należy zaakcentować pewien podział. Unity Line ma w swoich zasobach siedem promów, z czego dwa (Polonia oraz Skania) to promy pasażerskie, a pozostałych pięć (Gryf, Wolin,  Galileusz, Jan Śniadecki oraz Copernicus) to promy typu ro-pax. Na początku zajmiemy się tymi, które zostały wymienione jako pierwsze.

Chlubą w szeregach firmowej floty jest prom Polonia, szeroki na 28 m, długi na 169,9 m. Polonia, flagowa jednostka serwisu Unity Line, przedstawiana jest jako jeden z najwygodniejszych promów na Bałtyku i najprawdopodobniej zadowoli nawet najbardziej wymagających pasażerów. W każdy weekend odbywają się dyskoteki, a miłośnicy kolorowych drinków również nie mogli lepiej trafić, ponieważ świetnie zaopatrzony Disco Bar z pewnością wyjdzie naprzeciw ich oczekiwaniom. 

Na pokładzie Polonii mieści się 212 kabin, w tym także te klasy De Luxe. W sumie na promie może nocować 618 osób. Każda kabina jest klimatyzowana, większość posiada także własną łazienkę, więc podróżujący znajdą tu nie tylko spokój, ale także komfort na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo na Polonii mieści się restauracja à la carte, kafeteria, pub, bar przekąskowy, szeroko zaopatrzony sklep oraz kącik zabaw dla dzieci.

Kursujący na linii Świnoujście – Ystad prom Skania to natomiast jednostka szeroka na 24, a długa na ponad 173 metry. Znajduje się na nim 196 kabin i łącznie aż 700 miejsc pasażerskich. Została tam zaaranżowana obszerna część rozrywkowo-gastronomiczna, która ma uprzyjemnić pasażerom podróżowanie między Polską i Szwecją. 

Na pokładzie znajduje się restauracja oraz kafeteria, a jednocześnie może z nich korzystać ponad 200 osób. Na plus należy ocenić także zróżnicowaną ofertę, ponieważ znajdzie się coś zarówno dla tych, którzy planują długo delektować się pysznym posiłkiem, jak i dla tych, którzy chcą zjeść tanio, szybko oraz smacznie. 

Liczna załoga dba też o to, aby pasażerowie nie narzekali na nudę. Na promie można nie tylko podziwiać morskie widoki z otwartego pokładu, ale też zrobić zakupy w solidnie zaopatrzonym sklepie czy pobawić się w rytmie muzyki podczas weekendowej dyskoteki. Unity Line zadbało w tym przypadku także o najmłodszych, którzy mogą spędzać czas w specjalnym pokoju do zabaw. 

Czytaj więcej: Poznajemy flotę Unity Line!

Oprócz promów pasażerskich, w ofercie Unity Line znajdują się też te typu ro-pax, przeznaczone głównie do przewozu ładunków oraz limitowanej liczby pasażerów zmotoryzowanych. W tym gronie jest między innymi Gryf, czyli prom ładunkowo-samochodowy, przeznaczony do przewozu samochodów ciężarowych, naczep i pasażerów zmotoryzowanych. Prom pływa na linii Świnoujście – Trelleborg w barwach firmy już od prawie piętnastu lat. Na trzech pokładach ładunkowych Gryf może przewieźć jednorazowo około stu zestawów drogowych. Dodatkowo dysponuje łącznie 180 miejscami dla kierowców oraz pasażerów. Jeśli chodzi o dane techniczne, to prom ma 157,9 m długości i 24 m szerokości.

Następna kursująca na trasie Świnoujście – Trelleborg jednostka to Wolin, prom pasażersko-kolejowo-samochodowy, który pływa w serwisie Unity Line od roku 2007. Jest to najdłuższy prom we flocie Unity Line (188,9 m), posiadający dwa pokłady ładunkowe i jeden osobny pod samochody osobowe. Wolin może jednorazowo przewieźć, 85-90 zestawów drogowych, 50 samochodów osobowych oraz 370 pasażerów. Co z pewnością warte odnotowania, jeden ze znajdujących się tam pokładów jest przystosowany również do przewozu wagonów kolejowych i posiada 715 metrów bieżących torów kolejowych. 

Trzecią jednostką floty ro-pax Unity Line jest pływający tam od 2006 roku Galileusz, czyli prom przeznaczony do transportu samochodów ciężarowych oraz pasażerów zmotoryzowanych. Jego trzy pokłady mogą pomieścić łącznie do 90 samochodów ciężarowych i naczep oraz niewielką liczbę samochodów osobowych. W części pasażerskiej znajduje się natomiast 51 kabin, które zapewniają 128 miejsc. Prom oferuje też miejsca do wypoczynku i rozgrywki, takie jak kafeterię oraz sklep. Jego długość całkowita to nieco ponad 150 metrów, szerokość 23,4 m.

Kolejny prom, który głównie jest przeznaczony do transportu wagonów kolejowych oraz samochodów ciężarowych to Jan Śniadecki, będący w serwisie do Ystad od 1988 roku! Na jednym z dwóch pokładów promu można pomieścić około 30 wagonów kolejowych, znajduje się tam 600 metrów użytecznej linii torów kolejowych. Jednostka dysponuje też 57 miejscami w kabinach. W zależności od liczby ładowanych wagonów pozwala przetransportować łącznie na dwóch pokładach od 25 do 60 zestawów drogowych. Prom ma 155 metrów długości i jest zaopatrzony w mały sklep oraz miejsce serwowania posiłków. 

Ostatnią jednostką, która składa się na flotę Unity Line jest Copernicus, siostrzany prom Galileusza. Copernicus został zbudowany w 1995 roku (wcześniej nazywał się „Puglia”), a w 2018 roku przeszedł bardzo solidną modernizację, zasilając później flotę promów w zarządzie eksploatacyjnym Unity Line. Modernizacja objęła rozbudowanie części hotelowej, wymianę środków ratunkowych na nowe, przebudowę rampy rufowej oraz zainstalowanie dodatkowego steru strumieniowego. Na tej mierzącej 150 metrów długości jednostce przybyło między innymi kabin, pomieszczeń socjalnych, biurowych i magazynowych. Powstała także nowoczesna kafeteria dla kierowców i pasażerów. Stare kabiny gruntownie wyremontowano, a wnętrza zyskały nowy wystrój. Do dyspozycji podróżnych jest obecnie 126 miejsc pasażerskich w 51 kabinach. Pojemność ładunkowa promu to 90 ciężarówek standardowych.

Na tym kończymy opis imponującej floty Unity Line i zachęcamy do obejrzenia jeszcze ciekawszych materiałów video! Znajdziecie je pod tym linkiem:

 

 

Maciej Żmudzki 

MorzaiOceany.pl 

 

Pływające wakacje

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Pływające wakacje

Mijają kolejne miesiące roku 2019, pogoda za oknem z dnia na dzień staje się coraz piękniejsza, więc nic dziwnego, że zainteresowanie różnego rodzaju wycieczkami stopniowo wzrasta. Bardzo ciekawą ofertę dla klientów przygotowała spółka Unity Line – jedna z największych firm armatorskich, działających na rynku bałtyckich przewozów promowych.

Nawet 25% taniej

Dość powiedzieć, że wybór w tym roku jest wyjątkowo duży, ponieważ Unity Line proponuje aż osiemnaście różnych wycieczek do Skandynawii. Taki wachlarz możliwości sprawia, że w zasadzie każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Szukający aktywnego wypoczynku w klimatycznej scenerii mogą wybrać się na rowerową wyprawę do Szwecji, a ci, którzy za główny cel stawiają sobie poznawanie nowej kultury oraz zabytków, chętnie skorzystają z możliwości gruntownego zwiedzenia chociażby malowniczej Kopenhagi czy Malmö. 

Są też zapewne tacy, którzy planują przemierzać Skandynawię na własną rękę i szukają tylko dobrego połączenia, które umożliwi przeprawienie się przez Bałtyk. Jeśli tak, to trudno o lepszy moment niż obecny. Unity Line wprowadziło specjalne zniżki i do 16 czerwca rejs dzienny można odbyć 20 lub nawet 25% taniej. Warto też skorzystać z promocji „Bilet do Kopenhagi”, ponieważ podróż do stolicy Danii także może nas kosztować aż o 15% mniej.

Wyjątkowy Dzień Dziecka

W najbliższych tygodniach będzie mieć miejsce jeszcze jedno wydarzenie, które jest bardzo bliskie wielu z nas – Dzień Dziecka. To właśnie 1 czerwca poświęcamy szczególną uwagę najmłodszym i razem z nimi świętujemy to bardzo ciepłe i pozytywne wydarzenie. W tym roku kalendarz jest wyjątkowo łaskawy, ponieważ 1 czerwca wypada w sobotę, a to otwiera wiele bardzo ciekawych możliwości. 

Nie inaczej jest właśnie w przypadku Unity Line. Firma postanowiła zaoferować klientom obdarowanie swoich pociech bardzo interesującym prezentem. Chodzi o specjalny rejs promem Polonia, który został zaplanowany właśnie z myślą o najmłodszych. Plan wycieczki zakłada poranny przejazd autokarem do Świnoujścia, a później – o godzinie 13:00 – wypłynięcie w morze. Harmonogram atrakcji na dalszą część dnia jest napięty i wypełniony po brzegi. Zacznie się od smakowitego obiadu na pokładzie promu, bezpośrednio później odbędą się specjalne zajęcia plastyczne. W kolejnych godzinach na dzieci czeka między innymi przedstawienie teatralne oraz muzyczno-lalkarskie show, skierowane przede wszystkim do tych najmłodszych. Starsze dzieci dostaną natomiast szansę, aby wyszaleć się na koncercie popularnej Juli, znanej oraz lubianej wokalistki. To jednak nie koniec. Po zakończeniu tej części programu na dzieci czeka też dyskoteka. 

Wieczorne przybycie do Ystad pozwoli natomiast udać się na urokliwy spacer. Można też zdecydować się na oszczędzanie sił, ponieważ późnym wieczorem, gdy wybawione przez cały dzień dzieci pójdą już spać, w planie wycieczki uwzględniona została także impreza dla dorosłych. Jeśli chodzi o cennik, to wszyscy powyżej osiemnastu lat zapłacą za taką, trwającą niemal dobę, zabawę po 344 złote. Młodzież w wieku 10-18 lat wycieczka będzie kosztować połowę tej kwoty (172 złote), natomiast wszystkie dzieci w przedziale wiekowym 0-9 lat są zwolnione z opłat. Pełen harmonogram „Dnia Dziecka” można znaleźć pod poniższym adresem.

->www.unityline.pl/oferta/wszystko/dzien-dziecka<-  

Możliwości spędzenia niezapomnianego czasu jest oczywiście dużo więcej. Szerokie spektrum wyboru sprawia, że nawet ci najbardziej wymagający z całą pewnością znajdą coś dla siebie. Sezon coraz bardziej się rozkręca, a Unity Line może się obecnie pochwalić kilkoma naprawdę znakomitymi promocjami. Nie pozostaje zatem nic innego, jak odwiedzić stronę internetową firmy, zapoznać się z możliwościami i poszukać czegoś odpowiedniego dla siebie. 

 

Maciej Żmudzki 

Unity Line obniża ceny rejsów dziennych

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line obniża ceny rejsów dziennych

Wiosna to świetny czas, aby wybrać się do Skandynawii. Tym bardziej, że – w dniach: 20.03 
– 11.04.2019 oraz 06.05 – 16.06.2019, Unity Line oferuje atrakcyjne upusty 
dla podróżujących w ciągu dnia. Za bilet w jedną stronę zapłacimy 20% mniej. Jeśli zaś wykupimy bilet w obie strony, zniżka będzie wynosiła aż 25%.

Jak uzyskać rabat? W czasie trwania promocji dzwonimy pod numer: 91 88 02 909 (linia 
dla telefonów komórkowych) lub 801 989 771 (linia dla telefonów stacjonarnych) 
i rezerwujemy bilet. Ważne, aby zrobić to – najpóźniej – na 24 godziny robocze przed wypłynięciem promu.

Promocja obowiązuje tylko i wyłącznie dla rezerwacji telefonicznych. Rabat nie będzie naliczany w przypadku rezerwacji online czy na terminalu w dniu wyjazdu. Więcej informacji o promocji dostępnych jest na stronie www.unityline.pl. Można też zadzwonić 
pod – wspomniane wyżej – numery telefonów i skontaktować się z naszymi doradcami.

 

Unity Line