Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście odwołany

lut 2, 2024 | Uncategorized

Nowo utworzona Rada Nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście odwołała zarząd spółki.

Prezes oraz dwaj wiceprezesi Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zostali odwołani ze swoich stanowisk. Tymczasowo obowiązki prezesa zarządu przejął Stanisław Iwan – członek Rady Nadzorczej. W najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony konkurs na prezesa.

Dotychczasowy skład zarządu tworzyli Krzysztof Urbaś, Jacek Sławomir Cichocki oraz Daniel Stachiewicz.

Natomiast w nowym składzie Rady Nadzorczej ZMPSiŚ znaleźli się Łukasz Stackiewicz, Daniel Wacinkiewicz, Leszek Czajkowski, Andrzej Ogłodziński, Wojciech Dominik Kamiński, Sylwester Marcin Krycha, Stanisław Iwan, Anna Aleksandra Gardzińska, Patryk Jan Zbroja i Patrycja Nowak-Zaręba.

Wedle podanych na początku roku informacji, porty Szczecin i Świnoujście przeładowały w 2023 roku około 36 mln ton ładunków, co jest wynikiem zbliżonym do rezultatu z 2022 roku. Najwięcej było surowców energetycznych, w tym oleju napędowego i gazu oraz zbóż. W ostatnich latach w portach prowadzony był także szereg inwestycji, w tym przebudowa terminala promowego. Trwa także budowa terminala instalacyjnego w Świnoujściu, na wczesnym etapie uzgodnień jest budowa głębokowodnego terminala kontenerowego.