Zaproszenie na spotkanie z LogistikNetz Berlin-Brandenburg

cze 17, 2013 | Port Szczecin

1Logistiknetz 0Stowarzyszenie LogistikNetz Berlin-Brandenburg we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA mają przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne: „Berlin i Brandenburgia – wspólna platforma współpracy z portami w Szczecinie i Świnoujściu”, które odbędzie się w dniu 26 czerwca 2013 o godzinie 12.30 w Kantynie Portowej.

Porty w Szczecinie i Świnoujściu postrzegane są jako dogodne rozwiązanie logistyczne dla obszaru Berlina i Brandenburgii – obszaru o  ogromnym znaczeniu przemysłowym i konsumpcyjnym.

Przede wszystkim szczeciński port przez wieki rósł i rozwijał się jako naturalny i najbliższy port morski Berlina, nie tylko z powodu odległości, ale również dzięki dogodnym połączeniom transportowym – w szczególności śródlądową drogą wodną przez rzekę Odrę i kanał Odra-Hawela. Ten unikalny walor portów w Szczecinie i Świnoujściu pozwala w dalszym ciągu odgrywać istotną rolę w obsłudze transportowej  obszaru Berlina i Brandenburgii, choćby dlatego, że transport barkowy jest najtańszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Z tego względu, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA od wielu lat rozwija współpracę z regionem Berlina i Brandenburgii. Jedną z ostatnich inicjatyw w tym zakresie było zorganizowanie w grudniu 2012 seminarium w Berlinie, podczas którego ZMPSiŚ SA przedstawił wraz z przeładowcami portowymi ofertę usługowo-inwestycyjną, skierowaną przede wszystkim do spedytorów i logistyków z obszaru Berlina i Brandenburgii. Partnerem zachodniopomorskich portów morskich oraz berlińskiego portu rzecznego było wówczas stowarzyszenie LogistikNetz Berlin-Brandenburg, uczestniczące w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w unijnym projekcie „Berlin-Brandenburg as hub in seaport hinterland transport”.

W ramach kontynuacji podjętej współpracy, stowarzyszenie LogistikNetz Berlin-Brandenburg, organizuje w Szczecinie spotkanie informacyjne, mające na celu przedstawienie możliwych płaszczyzn kooperacji na rynku wschodnich Niemiec dla firm obrotu portowego z regionu zachodniopomorskiego oraz wzmocnienie współpracy z regionem Berlina i Brandenburgii.

Spotkanie odbędzie się w dniu 26 czerwca 2013 w restauracji Kantyna Portowa, o godzinie 12.30

W związku z tym, w imieniu LogistikNetz Berlin-Brandenburg, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na to spotkanie, życząc nawiązania owocnych kontaktów.
Licząc na Państwa aktywne uczestnictwo, uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 24.06.2013.

Osoba do kontaktu: Karolina Bierdzińska, tel. 91 430 8137, e-mail: k.bierdzinska@port.szczecin.pl

>PROGRAM SPOTKANIA<