Zapraszamy do Szczecina!

paź 30, 2012 | Szczecin

AMSzczecinGdzie najlepiej promować Szczecin i przyszłoroczne regaty The Tall Ships Races? Tylko na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon! W minionym tygodniu w Poznaniu odbywały się targi turytyczne Tour Salon. Szczecińskie stoisko tym razem zamieniło się w… studio filmowe.

Przed kamerą o Zlocie Żaglowców

W specjalnie przygotowanym miejscu nasza reprezentacja wraz z ekipą filmową zachęcała do nagrywania krótkich filmików zapraszających na regaty The Tall Ships Races 2013. Ministudio nagraniowe przyciągało uwagę wszystkich zwiedzających.  

W jego centralnej części ustawiono niebieskie tło, reflektory, specjalne parasole i oczywiście krzesło reżyserskie. Osoby chętne mogły powiedzieć kilka słów do kamery na temat regat i zaprosić do Szczecina na przyszłoroczny, sierpniowy Zlot Wielkich Żaglowców. Każdy z bohaterów filmiku instruowany był megafonem reżyserskim. Wszystko bardzo profesjonalnie i co najważniejsze, efektownie. Filmy już wkrótce dostępne będą na stronie regat.

Pocztówki z zaproszeniem do Szczecina

Dla osób, dla których występ przed kamerą był zbyt dużym stresem, przygotowano inną formę zaproszeń, w postaci… widokówek. Wystarczyło zapozować do zdjęć, które przekształcane były w pocztówki z zapowiedzią TTSR. Widokówki po chwili były do odebrania na miejscu. Będą one także rozsyłane drogą mailową, przypominając uczestnikom o wizycie na szczecińskim stoisku i samych regatach The Tall Ship’s Races. Zdjęcia w formie widokówek można zobaczyć na stronie www.ttsr.szczecin.eu. Wkrótce znajdą się tam również filmy.

Nasze stoisko bez wątpienia budziło duże zainteresowanie. Uczestnicy targów chętnie zbierali ulotki promujące miasto i pytali o szlaki turystyczne oraz atrakcje Szczecina. Chętnych do wzięcia udziału w akcji również nie brakowało.

Przed kamerą i aparatem fotograficznym stanęło około 200 osób!

Jednym z bohaterów filmiku był Włoch, mówiący po Polsku. Z ogromnym entuzjazmem i nieukrywaną szczerością zapraszał wszystkich do Szczecina. Nasza reprezentacja i ekipa filmowa, zgodnie stwierdziły, że był najbardziej pozytywną osobą, jaką spotkali na targach.

Stoisko na medal!

Ponadto reprezentacja województwa zachodniopomorskiego otrzymała ogromne wyróżnienie. Stoisko zdobyło medal Acanthus Aureu, czyli „Złoty Akant”. Jest to wyróżnienie dla stoiska najlepiej realizującego strategie marketingowe firm biorących udział w wydarzeniach targowych.

Wielkie żeglarskie święto

Finał Regat The Tall Ships Races 2013 odbędzie się w Szczecinie w dniach 6-3 sierpnia. W tym czasie do Szczecina może przypłynąć nawet 120 jachtów i żaglowców, a nasze miasto odwiedzą setki tysięcy turystów.Finałowi towarzyszyć będą koncerty i występy artystyczne, które odbywać się będą na scenach ustawionych na Wałach Chrobrego i Łasztowni. Jedną z imprez towarzyszących regatom będzie występ gwiazdy światowego formatu, który otworzy cykl wydarzeń związanych z The Tall Ships Races 2013. Zlot Żaglowców przedłużony będzie o VI Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni PYROMAGIC 2013 i festiwal muzyki elektronicznej Szczecin Music Live 2013. Podczas imprezy odbędzie się także tradycyjna parada załóg, która przejdzie ulicami miasta drugiego dnia finału.

Targi pełne atrakcji

Podczas targów Tour Salon można było również odwiedzić ogromne i efektowne stoisko Palestyny. Tuż obok przez cały czas grana była muzyka narodowa, a zwiedzający zachęcani byli do wspólnego tańca. Zabawa przypomina niemalże weselne biesiadowanie. Chętni mogli także spróbować maseczki błotnej na twarz na „WySPie Zdrowia”, zmierzyć się z najsilniejszą kobietą w Polsce w siłowaniu na rękę, skosztować regionalnej nalewki miodowej prosto z województwa lubuskiego. Nie brakowało także tradycyjnych przysmaków: wędlin, chleba, piwa, serów i smalcu. Wszystko, by zachęcić zwiedzających do odwiedzenia danego regionu.

Dla spragnionych aktywności fizycznej przygotowano dwa boiska do gry w tenisa. W programie znalazły się także koncerty zespołów regionalnych, warsztaty, prezentacje książek, spotkania z podróżnikami. W targach wystawione są także biura podróży oraz ekspozycja lotnisk i przewozów lotniczych.

Weronika Homis

Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej

UM Szczecin