XVIII Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2015

mar 31, 2015 | Polskie nowości

1LOGO BaltexpoOd 7 do 9 września 2015 w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbędzie się kolejna, osiemnasta edycja Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2015. Podczas targów Danish Maritime i Zarząd Targów Warszawskich S.A. zorganizują Duńsko-Polskie Forum Gospodarki Morskiej.

Duńsko-Polskie Forum Gospodarki Morskiej – wspólna inicjatywa Danish Maritime i organizatora BALTEXPO – Zarządu Targów Warszawskich S.A. – ma na celu ułatwienie i stymulowanie nawiązywania korzystnych kontaktów biznesowych między duńskimi i polskimi przedsiębiorstwami, w szczególności w obszarze nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu stoczniowego i żeglugi. Forum będzie obejmowało seminarium, ekspozycję targową oraz wydarzenia towarzyszące, wspierające nawiązywanie relacji biznesowych.

BALTEXPO to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do zaprezentowania produktów, usług, urządzeń, rozwiązań, technologii i potencjału przemysłu morskiego zarówno polskim jak i zagranicznym odbiorcom. Wiadomo już, że wśród zagranicznych gości BALTEXPO 2015 nie zabraknie także Norwegów, co jest logicznym następstwem udanego Polsko-Norweskiego Forum Gospodarki Morskiej podczas BALTEXPO 2013.

Już ponad 30 lat

BALTEXPO to impreza realizowana cyklicznie – co dwa lata – od 1982 roku. W obecnym kształcie skupia znakomitą większość środowisk związanych z gospodarką morską i przyczynia się do rozwoju współpracy kooperacyjnej pomiędzy firmami krajowymi i zagranicznymi.

Jak każda edycja, także BALTEXPO 2015 jako największa impreza tego typu w Polsce cieszy się dużym poparciem administracji rządowej i samorządowej oraz środowisk do których targi są adresowane. Tematyka targów obejmuje min. przemysł okrętowy i offshore; budowy, przebudowy i modernizacje statków i infrastruktury offshore; wyposażenie okrętowe; ofertę biur projektowych; usługi związane z wydobyciem ropy i gazu spod dna morskiego; usługi związane z obsługą statków i ładunku; żeglugę towarową i pasażerską; sprzęt do załadunku i wyładunku; porty, terminale i centra logistyczne; transport intermodalny w kontekście portów morskich; infrastrukturę nadbrzeżną; ochronę środowiska morskiego; bezpieczeństwo portów i żeglugi oraz środowiska naukowo-badawcze i rozwojowe działające na rzecz gospodarki morskiej.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami dotyczącymi BALTEXPO 2015 – a w szczególności udziałem w targach – zachęcamy do odwiedzenia strony www.baltexpo.ztw.pl lub kontaktu bezpośrednio z organizatorem: Zarząd Targów Warszawskich S.A.; tel. 22 849 60 06;