Wyróżnienie dla ZMPSiŚ SA

paź 7, 2014 | Port Szczecin

1Kontenery na wagonach Fot ZMPSiSW najbliższą środę 8 bm. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. otrzyma wyróżnienie za wkład w rozwój polskiej gospodarki. List gratulacyjny wręczy Wiceprezes Rady Ministrów Janusz Piechociński.

Spółka otrzymała to wyróżnienie w dowód uznania kreatywności i innowacyjności oraz budowy polskiej marki za granicą. Stanowi ono także podziękowanie za wkład ZMPSiŚ S.A. w rozwój gospodarki w sektorze związanym z transportem szynowym.

Od wielu już lat ZMPSiŚ S.A. jest aktywny działając zarówno lokalnie, jak i  współpracując z podmiotami zagranicznymi.

Zespół informatyków Spółki stworzył autorski informatyczny projekt 3,14_Port_Integrator usprawniający proces zarzadzania informacją i dokumentami w  firmie. Działanie to zostało  dostrzeżone przez zewnętrznych specjalistów z dziedziny IT, czego wyrazem było przyznane we wrześniu br. wyróżnienia Ministra Gospodarki za innowacyjne zastosowanie technologii teleinformatycznych w gospodarce.

Obecnie w zespole portowym Szczecin-Świnoujście dobiegają końca prace inwestycyjne związane z przebudową infrastruktury kolejowej. Przebudowanych i zmodernizowanych zostanie w obu portach łącznie prawie 36 km torów oraz 134 rozjazdy. W efekcie dostosowane zostaną parametry torów kolejowych do wymogów taboru eksploatowanego na trasach międzynarodowych magistrali kolejowych E-59 oraz CE-59. Koszt całkowity inwestycji to 81 mln zł, w tym planowane dofinansowanie unijne 52,8 mln złotych.

Wyróżnienia przyznano w związku z 25-leciem wolnej Polski i 10-leciem członkostwa w UE. Zostaną wręczone podczas czwartej edycji Kongresu Kolejowego. W imieniu Spółki wyróżnienie odbierze Krzysztof Sadowski Wiceprezes ds. Infrastruktury i Nadzoru Majątkowego.

Monika Woźniak-Lewandowska