Wypadek w stoczni Nauta. Dok zatonął wraz ze statkiem

kwi 27, 2017 | Różne

1 wypadek

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni . Pływający dok, do którego wprowadzony był statek Hordafor V, przechylił się i wpadł do wody. Na chwilę obecną władze stoczni nie udzielają żadnych informacji dotyczących wypadku.

27 kwietnia ok. godz. 13:30 w stoczni Nauta doszło do przechyłu doku pływającego nr 1. Według pierwszych relacji załogi, nikt nie został poszkodowany.

Zadziałały procedury bezpieczeństwa i natychmiast zostały podjęte działania związane z ewakuacją załogi oraz zabezpieczeniem mienia. W działania ratownicze została zaangażowana Portowa Straż Pożarna Portu Gdynia, która rozstawia zapory w celu zabezpieczenia ewentualnego wycieku ze statku, oraz zespół nurków, dokonujący inspekcji na miejscu zdarzenia. 

Stocznia Nauta jest w kontakcie z armatorem, którego statek był remontowany na doku.

Zarząd stoczni powoła specjalną komisję ekspertów, której zadaniem będzie wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. 

Do momentu zakończenia prac wyjaśniających, nie podajemy więcej informacji na temat zdarzenia. 

AKTUALIZACJA, godz. 15:09 Służby ratownicze poinformowały, że w wypadku nie ucierpiała żadna osoba. Wkrótce stocznia Nauta wystosuje oficjalny komunikat w sprawie tego zdarzenia. 

Hordafor V to norweski chemikaliowiec przechodzący obecnie remont. W czwartek wczesnym popołudniem dok pływający, w którym znajdował się statek, zaczął się niebezpiecznie przechylać i ostatecznie zatonął wraz z jednostką. Zdjęcie wykonane tuż przed upadkiem doku ze statkiem, gdy zaczął się przechylać.

– Nie udzielamy żadnych informacji na temat tego zdarzenia – ucina Anna Bulman, rzecznik prasowy Stoczni Remontowej Nauta. 

Źródło: trojmiasto.pl