Wyjątkowy prom TESO wystartuje we wrześniu

lip 28, 2016 | Różne

1abcteso16

Grupa TESO ogłosiła, że prezentacja najnowszego promu spółki odbędzie się pod koniec sezonu. Zgodnie z otrzymanymi informacjami, jednostka zacznie operować na trasie Den Helder – Texel od września.

W celu zmaksymalizowania trwałości, Texelstroom zostanie wyposażony w podwójny, hybrydowy układ napędowy. Dwa z czterech generatorów będą pracować na gazie ziemnym (CNG), co zminimalizuje emisję tlenków siarki i azotu. Co więcej, emisja gazów cieplarnianych CO2 zostanie znacząco zredukowana. Generowany prąd elektryczny, który jest niezbędny dla elementów układu napędowego, zostanie zbuforowany do dwóch wielkich zbiorników–baterii. Dzięki temu prom będzie w stanie wyruszyć z użyciem tylko jednego z generatorów, podczas gdy baterie zapewnią dodatkową moc w momencie przyspieszenia podczas wyjścia z zatoki.

Zgodnie z planami, Texelstroom jest jednostką o powiększonych pokładach samochodowych. Umożliwi to transport do 14% więcej samochodów osobowych na 2 dodatkowych pasach górnego pokładu. W celu poprawy przepływu świeżego powietrza na pokładach grupa zdecydowała się zainstalować system wentylacji CFD. Poprzez takie działanie TESO chce uniknąć ‘’dead zones’’ na poziomach samochodowych – miejsc, gdzie gromadzą się toksyczne gazy. Co więcej, nowy system poprawi wydajność wentylacji i pozwoli zaoszczędzić paliwo.

Wnętrze statku, a dokładnie salon, został ozdobiony elementami z drewna sosnowego rosnącego na wyspie Texel. Pomieszczenie będzie służyło podróżującym jako punkt spotkań. Pokład salonowy został wyposażony w m.in.: specjalne miejsca siedzące, które zostały wykonane w różnych motywach nawiązujących do wyspy, interaktywną platformę zabaw dla dzieci czy niezliczone zdjęcia oraz obrazy przedstawiające Texel i okolice.

Zobacz również: https://promy24.com/pl/wiadomosci/niezwykly-prom-nalezacy-do-mieszkancow-wyspy-wyplynie-juz-latem.html 

 

PROMY24.COM

www.promy24.com