Wycieczkowiec m/v Albatros w Szczecinie

lip 31, 2012 | Port Szczecin

P1020804Wycieczkowiec m/v ALBATROS to czwarty pełnomorski statek pasażerski, odwiedzający zespół portowy Szczecin-Świnoujście w tym sezonie. Wczoraj przypłynął z portu w Gdańsku i podobnie jak poprzednie pełnomorskie cruisery odwiedzające w tym roku Szczecin,  również zacumował przy nabrzeżu Polskim. Z Wałów Chrobrego było można go oglądać wczoraj do 21.00. Wieczorem wraz z turystami, popłynął do portu w Bremerhaven.
M/v ALBATROS ma długość  205 m, szerokość 25,5 m i zanurzenie 7.5 m. Pływa pod banderą Wysp Bahama.
W tym roku kompleks portów w Szczecinie i Świnoujściu odwiedziły 3 pełnomorskie wycieczkowce. W najbliższym czasie planowane jest zawinięcie wycieczkowca m/v DELPHIN – wizyta spodziewana jest 15 sierpnia. Miesiąc później (14 września) do Szczecina przybędzie ponownie cruiser m/v DISCOVERY, który już w tym sezonie cumował w szczecińskim porcie.
Dzięki dogodnemu połączeniu śródlądowymi drogami wodnymi z zachodnią Europą, Szczecin od wielu lat jest także stałym punktem wizyt śródlądowych wycieczkowców. W  tym sezonie, od marca do października, awizowanych jest 84 zawinięć tego typu. Będą to jednostki pod banderą szwajcarską, niemiecką i francuską. W tym roku Szczecin i Świnoujście odwiedzają: m/s Frederic Chopin, m/s Johannes Brahms, m/s Katharina von Bora, m/s Mona Lisa, m/s Sans Souci, m/s Excellence Coral, m/s Victor Hugo, m/s Saxonia oraz m/s Princess.