Wycieczkowce przypłyną do Szczecina

lip 14, 2014 | PŻM

1MvSilverCloudW środę 16 lipca do Szczecina, z jednodniową wizytą, przypłynie pełnomorski wycieczkowiec m/v „Silver Cloud”. Statek zacumuje przy reprezentacyjnych nabrzeżach Wałów Chrobrego o godz. 8 rano a postój przewidziano do godz. 18.

M/v „Silver Cloud” jest już dobrze znany szczecinianom. Odwiedzał on nasze miasto trzykrotnie : w 2009, 2010 i 2011 roku. Jednostka została wybudowana w 1994 roku we Włoszech. Pływa pod banderą Wysp Bahama. Jak na oceaniczne cruisery – nie jest duża. Ma 155 m długości, 20 m szerokości i 5,7 m zanurzenia. Na jej pokładzie podróżuje 296 gości, obsługiwanych przez liczącą 222 osoby załogę.

Statek znajduje się obecnie w trakcie 9-dniowego rejsu wokół Bałtyku. Rozpoczął się on w Kopenhadze, a zakończy w Sztokholmie. W Polsce oprócz Szczecina, jednostka odwiedzi również Gdańsk. Koszt wycieczki to 4550 euro.

Również w środę, przy nabrzeżu Wieleckim, będą cumowały dwa cruisery rzeczne : m/v „Katharina von Bora” oraz m/v „Frederic Chopin”. Te jednostki z kolei są w trakcie tygodniowego rejsu, który rozpoczął się w Poczdamie a zakończy w Greifswaldzie. Po drodze pasażerowie obu statków, oprócz Szczecina odwiedzą także Stralsund i Wolgast.

Bliźniacze wycieczkowce mają 83 m długości, 9,5 m szerokości i 1,15 m zanurzenia. Na pokład zabierają 80 turystów, a koszt tygodniowego rejsu wspomnianą trasą wynosi ok. 1600 euro.

M/v „Katharina von Bora” oraz m/v „Frederic Chopin” przypłyną do Szczecina 15 lipca przed północą a odpłyną następnego dnia o godz. 16.30.

Agentem wszystkich trzech jednostek jest Polsteam Shipping Agency z Grupy PŻM.

Krzysztof Gogol
Doradca dyr. nacz. PŻM