Współpraca Akademii Morskiej w Gdyni z firmą Rolls-Royce Polska

maj 17, 2016 | Polskie nowości

1abcamg

Jedna z największych na świecie firm dostarczających zintegrowane systemy zasilania oraz systemy napędowe rozpocznie współpracę z Akademią Morską w Gdyni. Dzisiaj, tj. 17 maja nastąpi podpisanie umowy, której celem będzie doskonalenie procesu kształcenia studentów Wydziału Mechanicznego specjalności Technologia Remontów Urządzeń Okrętowych i Portowych.

Studenci jednej z największych uczelni morskich w Polsce otrzymają szansę odbywania praktyk i staży zawodowych w słynnej, międzynarodowej korporacji Rolls-Royce, a najlepsi perspektywę atrakcyjnego zatrudnienia. Współpraca obejmie ponadto, zaangażowanie praktyków – pracowników Rolls-Royce przy prowadzeniu zajęć, ustalaniu tematyki prac dyplomowych oraz ich realizację, organizowanie wizyt studyjnych i warsztatów w firmie Rolls-Royce, wspólne akcje promocyjne, a także – przygotowanie studentów do efektywnego poszukiwania pracy.

—————————————-

Rolls-Royce Polska Sp. z o.o.

Firma ma stabilną pozycję w przemyśle morskim, projektuje statki i zintegrowane systemy napędowe. Zajmuje drugie miejsce na świecie wśród dostawców silników dla przemysłu obronnego i jest jednym z wiodących dostawców silników lotniczych. Należąca do Rolls-Royce marka MTU jest znana z produkcji silników dużej prędkości, stosowanych w tak zróżnicowanych produktach, jak lokomotywy czy luksusowe jachty. Działalność Rolls-Royce w Polsce jest skupiona na przemyśle morskim – główna siedziba firmy znajduje się w Gniewie, gdzie produkowane są urządzenia morskie, a w Gdyni zaś działa Morskie Centrum Serwisowe.