WIGMORS – 10 LAT W SZCZECINIE

mar 5, 2013 | Wigmors

1wigmorsWigmors jest jedną z największych w Polsce hurtowni sieciowych z branży chłodniczo – klimatyzacyjnej. Choć początki jej działalności sięgają lat osiemdziesiątych, to dynamiczny rozwój firmy nastąpił w latach dziewięćdziesiątych, po przemianach ustrojowych w  Polsce.

Firma Wigmors została przedstawicielem wielu renomowanych światowych producentów m.in. Du Pont, Danfoss, Frascold, Mastercool dzięki czemu jako jedna z pierwszych rozpoczęła obrót w Polsce, ekologicznymi zamiennikami czynników chłodniczych zubożających warstwę ozonową. Wprowadziła również na krajowy rynek nowoczesne technologicznie i energooszczędne urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne.  

Aktualnie Wigmors posiada, oprócz Biura Handlowego i centralnego magazynu we Wrocławiu o powierzchni kilku tysięcy m2, piętnaście regionalnych oddziałów usytuowanych na terenie całej Polski, gdzie doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy służą pomocą i doradztwem technicznym z zakresu technologii chłodniczej i klimatyzacyjnej.1wigmaaaa

Realizując strategię rozwoju sieci hurtowni, w celu zapewnienia lepszego dostępu dla klientów do oferowanych produktów, w marcu 2003 roku, w Szczecinie został otwarty kolejny, wówczas siódmy oddział w Polsce. Dzięki przyjętej i konsekwentnie realizowanej strategii marketingowej oraz bogatej ofercie magazynowej, oddział w Szczecinie w krótkim czasie stał się popularnym miejscem zaopatrzenia dla licznej rzeszy firm serwisowych, jak i służb techniczno – zaopatrzeniowych dużych zakładów przetwórstwa spożywczego np. Drobimex czy Agryf.

Od 2005 roku Oddział Wigmors w Szczecinie jest Autoryzowanym Centrum Dystrybucji Automatyki Przemysłowej Danfoss, jako jedyny na Pomorzu Zachodnim.

Automatyka Przemysłowa Danfoss (termostaty, presostaty, przetworniki ciśnienia) z uwagi na posiadane Certyfikaty Instytucji Klasyfikacyjnych jest powszechnie stosowana w okrętownictwie do sterowania i zabezpieczania wielu urządzeń okrętowych m.in. silniki główne i pomocnicze, kotły, sprężarki, pompy, etc. Dzięki temu w znaczący sposób poszerzono ofertę handlową dla dotychczasowych klientów, wśród których są służby techniczno – zaopatrzeniowe:2wigmors

– armatorów: PŻM, Euroafrica, Unibaltic, Unity Line, Reederei Erwin Strahlmann.

– stoczni remontowych: SSR Gryfia, MRS Świnoujście, PTS.

– shipchandlerów : Baltona, Pol-Supply, Global Achieve.   

– firm serwisowych w branży chłodniczej i automatyki okrętowej : Cold Tech, Apiss, Marel, NES, Zemit.

Dzięki ciągłemu poszerzaniu oferty asortymentowej firma Wigmors pomimo kryzysu w branży okrętowej pozyskuje nowych klientów, a tym samym zwiększa wolumen sprzedaży.

Jarosław  Wojtaszek – Szef Oddziału Szczecin.

1wig

123wig

12wig

1schody