Wicepremier i szefowie resortu w szczecińskich stoczniach

lip 15, 2016 | Polskie nowości

1abcM Mrobarczyk i M Morawiecki przed rejsem

W Szczecinie odbyło się spotkanie z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego oraz przedstawicieli branży stoczniowej. Wśród uczestników był też Paweł Brzezicki, podsekretarz stanu MGMiŻŚ.

Reprezentanci rządu udali się z wizytą do Autocomp Management, firmy założonej przez pracowników naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który tworzy symulatory na potrzeby wojska oraz firmy Solaris. Spotkali się też z wojewodą zachodniopomorskim Piotrem Janią.

Kolejny punkt wizyty stanowił rejs do Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, podczas którego ministrowie: Mateusz Morawiecki i Marek Gróbarczyk odbyli spotkanie z przedsiębiorcami szczecińskimi. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił kluczową rolę gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w planie rozwoju gospodarczego kraju. Przyznał, że polska cierpi na brak kapitału, ale dlatego stworzone są różne konstrukcje finansowe i regulacje prawne. Temu służyć ma między innymi Polski Fundusz Rozwoju – by lewarować, wykorzystywać kapitał unijny i wszelkie inne źródła finansowania. – Nie ma silnej gospodarki, bez silnych przedsiębiorców – stwierdził premier Morawiecki – A naszym pierwszym aksjomatem są polscy przedsiębiorcy.

W historycznej stołówce Stoczni Szczecińskiej, w której zostały podpisane porozumienia sierpniowe, odbył się briefing prasowy z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra Marka Gróbarczyka i wicemarszałka Joachima Brudzińskiego. Wicepremier Morawiecki podkreślił, że potencjał Stoczni Szczecińskiej jest niewykorzystywany. Dodał, iż rząd chce to zmienić. Z kolei wicemarszałek Sejmu Joachim Brudzinski mówił o planach odbudowy ogromnego potencjału Pomorza Zachodniego.

 

Biuro Prasowe MGMiŻŚ