Wiceminister Grzegorz Witkowski z wizytą w Urzędzie Morskim w Szczecinie

paź 2, 2017 | Polskie nowości

urzad morski w szczecinie czerwony ratusz

Grzegorz Witkowski – podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, wziął udział w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych i zakładowych, a także wyróżnień, przyznanych pracownikom Urzędu Morskiego w Szczecinie w 2017 roku. Wydarzenie odbyło się  w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Wiceminister Grzegorz Witkowski przypomniał, że kiedy zapadały decyzje, dotyczące budowy gazoportu w Świnoujściu i wyboru podmiotu, który wybuduje falochron osłaniający port zewnętrzny, postanowiono powierzyć to zadanie administracji morskiej, która jest, była i będzie.

– Była to bardzo dobra decyzja. Państwa zaangażowanie i pasja są nadal potrzebne i będą wykorzystywane przy kolejnej ważnej inwestycji, jaką będzie pogłębienie toru wodnego do 12,5 metra – podkreślał, składając podziękowania za pracę całej załodze Urzędu wiceminister Witkowski.

Podczas uroczystości zostały wręczone „Medale za Długoletnią Służbę”, przyznane przez Prezydenta RP, honorowe odznaki „Zasłużony Pracownik Morza”, przyznane przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz odznaki „Zasłużony Pracownik Urzędu Morskiego” i wyróżnienia, przyznane przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. Odebrało je łącznie dwadzieścioro pięcioro pracowników UMS.

 

Źródło: Urząd Morski w Szczecinie