Walka władz portu Weymouth o utrzymanie historycznej linii promowej

maj 20, 2014 | Polskie nowości

1weyArmator promowy Condon Ferries rozważa zakup większych statków. Wymaga to dodatkowych 10 milionów funtów inwestycji w porcie.

Walka władz portu Weymouth o utrzymanie historycznej linii promowej

Delegacji z portu Weymouth nie udało się uzyskać finansowania od rządu na udoskonalenie przystani promowej.

Członek parlamentu Richard Drax poinformował, że ministerstwo transportu nie ma na ten cel dostępnych funduszy.

Condor Ferries wznowiło obsługę portu ubiegłego lata po tym jak rada miasta wydała 3,4 miliona funtów na remont.

Lokalne firmy obawiają się, że Condor Ferries zmieni obsługiwane trasy, rezygnując z miasta Weymouth na rzecz Poole. Skłoniło to delegację miasta do spotkania z przedstawicielami rządu.

Operator Condor zaproponował przeniesienie obsługiwanego połączenia do Kanału La Manche z Polle, gdzie istnieją udogodnienia portowe.

Prace remontowe w porcie zakończono w ubiegłym roku. Condor pływał z Poole przez 17 miesięcy na czas prowadzonych prac.

Prezes Condor Ferries James Fulford powiedział: „Wprowadzenie nowych statków wiąże się z szeregiem utrudnień prawnych i infrastrukturalnych oraz wymaga ścisłej współpracy wszystkich zainteresowanych stron, włączając w to Weymouth, zarząd portu i inne władze a także obszary Jersey i Guernsey.”

Dyrektor portu Jason Vaughan tak skomentował : „Rada ciężko pracuje nad zbadaniem wszystkich możliwości, które pozwolą zapewnić długotrwałą współpracę między operatorem Condor Ferries na trasie z Weymouth w celu ochrony lokalnych miejsc pracy i kontynuowania historycznej linii z miasta do Kanału La Manche.”

 

promy24.com