W końcu wypłacą stoczniowcom

gru 13, 2013 | Polskie nowości

1stoczniowcy-5Byli stoczniowcy w końcu dostaną część zaległych wynagrodzeń sprzed ponad 10 lat. Komornik rok temu przejął ok. 5 mln zł od syndyka, a potem sporządził plan podziału tej kwoty. Skargi na plan, blokujące wypłaty, sąd odrzucił. Ostatnia jego decyzja już jest prawomocna i komornik może wypłacać pieniądze.

Z przejętych przez komornika pieniędzy część trafi do byłych pracowników Stoczni Szczecińskiej SA, którzy w ostatnim okresie jej działalności (ponad 10 lat temu) nie otrzymywali pełnych wynagrodzeń. Sąd uznał ich wierzytelności, ale byli stoczniowcy mają dostać niecałe 10 proc. należności. Często wypada to po kilkaset zł na osobę.

Na wypłatę czeka ponad 1600 wierzycieli. Wielu liczyło, że odzyska pieniądze wiosną br., ale na plan podziału złożono trzy skargi. Postępowanie zażaleniowe blokowało wypłaty. Wreszcie się zakończyło i wierzyciele wkrótce dostaną pieniądze.

– Komornik ma nadzieję, że do końca tego roku uda mu się wszystko wypłacić – powiedziała nam Katarzyna Chudy, rzecznik prasowy Rady Izby Komorniczej w Szczecinie.

Wierzyciele nie muszą się zgłaszać do kancelarii komorniczej. Dla sprawniejszego przebiegu wypłat nie jest to nawet wskazane.(ek)

 

24kurier.pl

fot. Marek Klasa