„Uwalniamy ceny frachtów morskich”

lis 4, 2015 | Polskie nowości

1abctransportmorskiagnecja

Jednym z priorytetów firm spedycyjnych jest utrzymywanie konkurencyjnej stawki dla wykonywanych przez siebie transportów. Odwiecznym problemem w branży logistycznej, jest porównanie swoich cen na tle konkurencji. Rynek spedycyjny nie jest na tyle transparentny ani gotowy by upubliczniać zakres cen, w jakich dany transport można zrealizować. Niewątpliwie jest to problem dla firm które dokonują importów swoich towarów drogą morską. Zainteresowani muszą weryfikować stawki morskie u kilku firm spedycyjnych by sprawdzić obowiązujący na tą chwilę poziom cenowy. Morska Agencja Gdynia postanowiła złamać ten schemat. 

Na portalu www.kontener.pl Agencja postanowiła udostępnić wszystkim zainteresowanym klientom wysokość stawek morskich. Morska Agencja Gdynia udostępniła już wcześniej inny kalkulator pod adresem www.drobnicamorska.pl dla klientów posiadających ładunki mniejsze niż pełen kontener. 

– Jesteśmy pierwszą firmą spedycyjną w Polsce która tak otwarcie podchodzi do tematu stawek morskich. Uważamy że należy podążać drogą armatorów, którzy nie mają problemu z upublicznianiem swoich tabel cenowych. Dodatkowo po otwarciu naszego pierwszego kalkulatora wiemy, że był to pomysł który się sprawdza. Teraz każdy importer ma możliwość zweryfikowania cen jakie oferują mu firmy spedycyjne – mówi Michał Laskowski Koordynator ds. e-biznesu. Wyobraźmy sobie również sytuację, gdy przedsiębiorca ma pomysł sprowadzić do Polski produkt, który zamierza dystrybuować. Importer zna cenę zakupu, ale nie może oszacować opłacalności biznesu bez poznania kosztów transportu. Teraz za pomocą kalkulatorów stawkę poznaje w przeciągu minuty. W razie wątpliwości mamy konsultantów online którzy odpowiedzą na jego pytania za pomocą narzędzia jakim jest chat – dodaje Laskowski.