Uroczyste zawieszenie wiechy na budynku Starej Rzeźni

paź 20, 2013 | CSL

22LauraW piątek 18.10.br zawisła wiecha na budynku dawnej obory w kompleksie Starej Rzeźni. Towarzysząca temu uroczystość była związana z zakończeniem realizacji konstrukcji drewnianej na rewitalizowanym obiekcie.  

Spółka CSL kupiła Starą Rzeżnię na początku 2012 r. od Portu Rybackiego „Gryf”.

Przypomnijmy, że 22 kwietnia br na Łasztowni nastąpiło “Symboliczne wbicie gwoździa” z okazji rozpoczęcia przebudowy i adaptacji zakupionego przez CSL Internationale Spedition zabytkowego budynku z kompleksu byłych zakładów mięsnych na przyszłą siedzibę tej firmy, a jednocześnie ogólnodostępne przyportowe centrum społeczno – biznesowo – kulturalne z zapleczem gastronomicznym.

Zainteresowanie tą inwestycją wynika z faktu, że jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcia prywatnej firmy, zgodne z oczekiwanym kierunkiem docelowego rozwoju i ożywienia tego pięknego, a jednocześnie nadal nieznanego większości szczecinian fragmentu portowego miasta.

Wiosną br. ruszyły prace budowlane. Najpoważniejsza z nich to całkowita wymiana dachu.

– To święto na budowie, poświęcone tym, którzy tu pracują – mówiła Laura Hołowacz, dyrektor CSL dziękując wszystkim firmom zaangażowanym w renowację.

Na uroczystości zjawił się także prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który mówił o planach inwestycyjnych związanych z Łasztownią. Pogratulował Laurze Hołowacz przedsięwzięcia oraz postępu prac. Jak sam zaznaczył będzie to serce naszego miasta.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.