Unity Line i pomysł na niezapomnianą przygodę

mar 18, 2019 | Unity Line

 MG 3209

Spółka Unity Line jest już na rynku niemal przez ćwierć wieku. Przez te lata sukcesywnie budowała sobie renomę i obecnie jest jedną z największych firm armatorskich, działających na rynku bałtyckich przewozów promowych. W ramach prowadzonej działalności zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem promami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową.

Przed kilkoma tygodniami Unity Line zdecydowało się wyjść do klientów z nową ofertą. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej i sprawdzić, jak wyglądają najbardziej popularne wycieczki do Skandynawii oraz jak przedstawia się aktualny cennik.

Rowerowa Szwecja i bezkonkurencyjna Kopenhaga

Promy Unity Line goszczą rocznie bardzo wielu pasażerów i jeśli spojrzy się w bogatą ofertę wycieczek, to te wyniki nie mogą dziwić. Chcący odwiedzić Skandynawię mają tu bardzo szeroki wachlarz wyboru i mogą poznawać te piękne kraje na wiele różnych sposobów. Ciekawe zabytki, malownicze widoki czy rozwinięte szlaki kulturalne, dzięki którym w przyjemny sposób można obcować ze sztuką. Słowem – każdy znajdzie coś dla siebie. 

– Możliwości faktycznie jest bardzo dużo, ale od wielu lat niezmiennie największą popularnością cieszy się Kopenhaga – opowiada Iza Opas-Zajdlewicz, kierownik sekcji sprzedaży turystyki grupowej w Unity Line. – Wycieczka „Kopenhaga prosto z mostu” od wielu lat jest i pewnie przez wiele lat jeszcze będzie jedną z najatrakcyjniejszych. Program został bardzo ciekawie skonstruowany i pozwala w niedługim czasie i za rozsądną cenę zwiedzić najważniejsze miejsca w duńskiej stolicy. W tym roku wycieczkę wzbogaciliśmy jeszcze o zwiedzanie Szczecina. Wielu klientów przyjeżdża do nas z różnych zakątków Polski i obejrzenie stolicy Pomorza Zachodniego także jest dla nich interesującą atrakcją.

„Kopenhaga prosto z mostu” jest jedną z wielu ciekawych wycieczek, jakie znajdują się w ofercie Unity Line. Od niedawna znaleźć tam można także takie perełki jak „Spacer w chmurach”, „Słodkie, słone i wędzone”, „Z Wikingiem pod rękę” czy „Królewska Podróż”. Każda z nich proponuje klientom inny sposób na zwiedzanie Skandynawii, wszystkie gwarantują niezapomniane widoki oraz przeżycia. Wśród możliwości pojawiło się też niedawno coś dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez ukochanego dwukołowca. – Postanowiliśmy stworzyć coś specjalnego dla tych, którzy chcą aktywnie poznawać Szwecję przy użyciu własnego roweru. Wycieczka „Rowerowy Raj” zrzesza właśnie takich pasjonatów, a precyzyjnie zaplanowany harmonogram pozwala na poznanie wielu zakątków tego pięknego kraju. 

Skandynawia zawsze w cenie

Przy okazji analizy oferty wycieczek, nie sposób nie zajrzeć także do cennika. I tak, patrząc na ofertę przejazdową, możemy być naprawdę zadowoleni, bo tegoroczne ceny nie tylko nie wzrosły, ale nawet spadły. W tej chwili, w zależności od wybranej opcji, jednoosobowy bilet w jedną stronę możemy kupić za 155 złotych, co z pewnością nie jest kwotą wygórowaną. 

Konkretne wycieczki różnią się natomiast ceną głównie ze względu na ich długość oraz liczbę pozycji w programie. Na niektóre pojedziemy już za 200-300 złotych, inne będą kosztować po 600-700, a te najbardziej rozbudowane nieco przekroczą 1000 złotych. Dla przykładu, omawiana wcześniej „Kopenhaga prosto z mostu” to wydatek rzędu 688 złotych, „Rowerowy Raj” 245 złotych, a czterodniowa wycieczka „Skandynawskie porty: Kopenhaga i Göteborg” 1075 złotych. 

O popularności turystyki promowej decyduje między innymi jej niecodzienny charakter. Rzadko zdarza się, że już sama podróż na wycieczkę jest atrakcją, a w przypadku płynięcia promem właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia. Co więcej,  Szwecja, Dania czy Norwegia coraz częściej jawią się w powszechnej świadomości jako kraje bezpieczne, spokojne, a według badań i rankingów, także najszczęśliwsze.  Zauważalny jest też pewnego rodzaju przesyt krajami południowymi i tłokiem w miejscach kultowych. Podróżujący nieustannie poszukają czegoś nowego.  Między innymi właśnie te czynniki, połączone z wieloletnią renomą firmy, sprawiają, że turyści tak chętnie wybierają właśnie Unity Line.

– Faktycznie posiadamy już prawie ćwierć wieku doświadczenia, więc jesteśmy wiarygodną firmą, której klienci ufają. Spotykamy się z bardzo wieloma pozytywnymi opiniami, ludzie często dzwonią czy piszą do nas z podziękowaniami za czas, który wspólnie spędziliśmy. Najlepszym wyznacznikiem ich satysfakcji jest fakt, że ci klienci stale do nas wracają i od wielu lat korzystają z naszych usług. To właśnie także z myślą o nich nie osiadamy na laurach, tylko staramy się cały czas wzbogacać naszą ofertę o kolejne propozycje. Na pewno możemy też pochwalić się kompleksowością produktów, dbałością o szczegóły, profesjonalną obsługą na każdym etapie wyjazdu i wyszukaną kuchnią.  Naszymi podróżującymi opiekujemy się od samego początku do końca. Oferujemy kompleksowy pakiet, m.in.: transport autokarowy, transport promowy, pełne wyżywienie, atrakcje w Skandynawii, zakwaterowanie w hotelach, opiekę pilota-przewodnika oraz ubezpieczenie. Oni to wszystko doceniają i dlatego tak wielu z nich regularnie do nas wraca.

Jeszcze więcej propozycji

Oferta wycieczek faktycznie wydaje się bardzo rozległa. Pytanie zatem, jakie plany ma firma na kolejne lata? Czy skupi się przede wszystkim na udoskonalaniu dotychczasowych ofert czy może w zamierzeniach jest także wymyślanie kolejnych kierunków i możliwości poznawania Skandynawii?

– W kolejnych latach planujemy  wciąż udoskonalać naszą ofertę, ale będziemy również proponowali nowe trasy dla naszych stałych klientów. Nowością w ofercie będą z pewnością trasy łączące Skandynawię z rejsami po szczecińskim porcie. Unity Line, firma znana do tej pory jako operator linii promowych na Bałtyku, teraz odpowiada również za statki Odra Queen i Peene Queen, które już od kwietnia będą obsługiwały mieszkańców i turystów nie tylko na trasach po szczecińskim porcie, ale również  na tych do Świnoujścia, Trzebieży, Wolina czy Stepnicy – kończy Iza Opas-Zajdlewicz.

Klientom pozostaje zatem tylko się cieszyć, ponieważ konkurencja na rynku sprawia, że oferty konkretnych przewoźników są coraz ciekawsze. W tej chwili mamy już gwarancję solidnej jakości i tylko od nas zależy, jaki sposób podróżowania będziemy chcieli wybrać. Skandynawia kusi, bo z pewnością jest powszechnie mniej znana, a jednak z roku na rok coraz bardziej intryguje i zachęca. Szeroki wachlarz ofert wycieczkowych pozwala nam natomiast na wybranie swojego indywidualnego sposobu na poznanie tego malowniczego regionu. Dlaczego zatem nie spróbować?

 

Maciej Żmudzki 

b 300 74 16777215 00 images 1amorza i oceany PNG logo big