Unity Line: Coraz więcej pasażerów na promach

cze 29, 2017 | Polskie nowości

2017 06 27 149857501810

360 tysięcy ciężarówek przewiozły w ubiegłym roku na linii ze Świnoujścia do Szwecji promy Unity Line. Co roku liczba ta zwiększa się o prawie 10 procent – informuje operator promowy.

Spółka poinformowała też, że na statkach gościło ponad 300 tysięcy pasażerów. 

– Ich liczba też się zwiększa – mówi Paweł Wojdalski z Unity Line. – Rynek pasażerski może nie jest aż tak stabilny jak rynek cargo, ale od paru lat notujemy wzrost, szczególnie po latach, kiedy terroryzm zagościł w Północnej Afryce i w miejscach podróżowania turystów europejskich. Kierunek skandynawski stał się ciekawszy. W związku z tym turystyka, zwłaszcza sezonowa, rośnie i w okresach letnich, szczególnie w lipcu i sierpniu, nasze promy są wyładowane „po komin”. 

Promami podróżują głównie kierowcy samochodów ciężarowych i osoby pracujące w Skandynawii. – W przypadku przewozów ciężarówek, większość, bo ponad 96 procent, tirów to ciężarówki z kierowcami, a nie tak jak na niektórych liniach w Europie Zachodniej, same pojazdy bez kierowcy. W sezonie w przewozach dominują turyści, natomiast w pozostałej części roku mamy do czynienia z tzw. podróżami quasi-służbowymi. Chodzi o ludzi, którzy na co dzień pracują w Skandynawii i przyjeżdżają do Polski, by odwiedzić rodziny. 

Unity Line zarządza siedmioma promami pływającymi do Ystad i Trelleborga.

 

Źródło: radioszczecin.pl