Tysięczne wodowanie w 70-tą rocznicę powstania stoczni

cze 30, 2015 | SR SHIPBUILDING

1awodowanietys

Remontowa Shipbuilding – stocznia o bogatej tradycji i doświadczeniu obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia.

Swą działalność rozpoczęła od budowy wagonów kolejowych i produkcji mebli okrętowych. Sukcesywnie poszerzając profil produkcji stała się liderem wśród europejskich stoczni produkcyjnych. Dziś Remontowa Shipbuilding należąca do grupy kapitałowej REMONTOWA HOLDING posiada szeroki asortyment produktów, a zbudowane w niej statki wyróżniają się najnowocześniejszą technologią oraz wysokim stopniem zautomatyzowania zgodnie z oczekiwaniami armatorów oraz panujących na rynku trendów. W ciągu 70 lat działalności Stocznia zbudowała blisko 1000 statków i okrętów różnych typów. Tysięczny statek jest już w trakcie budowy. Jesienią bieżącego roku odbędzie się jego wodowanie.

Będzie to Żaglowiec Szkolny zamówiony przez Armatora z Afryki Północnej.

Trzymasztowa fregata służyć będzie kadetom Wyższej Szkoły  Morskiej w  doskonaleniu rzemiosła morskiego i nawigacyjnego.

Dodatkowo, jak większość statków żaglowych  pełnić on będzie funkcje reprezentacyjne a także brać będzie udział w zawodach i regatach międzynarodowych.

Żaglowiec będzie eksploatowany na wszystkich dostępnych akwenach świata z wyłączeniem  strefy polarnej  w okresie zimy polarnej.

Poza budową statku, kontrakt obejmuje również szkolenie członków załogi i kadetów, które przeprowadzone będzie we współpracy z Akademią Morską w Gdyni.

Autorem koncepcji i projektu technicznego statku jest biuro projektowe Choreń Design & Consulting.

Termin dostawy statku przewidziany jest koniec  2016 roku.

Podstawowe parametry:

Długość całkowita – 110 m

Szerokość – 14,5 m

Wysokość boczna – 8,6 m

Powierzchnia ożaglowania – 3000 m2

Prędkość pod żaglami – 17 węzłów (przy wietrze 6°B)

Ilość osób – 222 w tym 120 kadetów i kadetek

 

Remontowa Shipbuilding