TTSR: Wyścig startuje. Fryderyk Chopin już z nagrodą

lip 3, 2017 | Polskie nowości

rsttsr

Regaty The Tall Ships Races przenoszą się na Bałtyk. Poniedziałek to początek żeglarskiego wyścigu. Udział w zmaganiach zadeklarowało kilkadziesiąt jednostek.

Od piątku załogi stacjonowały w szwedzkim Halmstad, które jest punktem startu tegorocznych regat. Nagrodę za najlepszą choreografię i taniec na paradzie zdobył w tym porcie „Fryderyk Chopin”. Członkowie płynącej na nim Reprezentacji Szczecina wierzą w dobry wynik swojej jednostki, która w regatach będzie rywalizować w klasie A, czyli największych żaglowców. 

– Jesteśmy nastawieni na ciężkie warunki i 100 procent na zwycięstwo Chopina. Mam nadzieję, że będzie wesoło i będzie fajna ekipa, która nie zawiedzie i będziemy się dobrze bawić – mówi załoga „Fryderyka Chopina”.

Oprócz „Chopina” Reprezentacja Szczecina w regatach płynie także na „Zrywie” oraz „Urtice”. Później do tych jednostek dołączyć ma jeszcze „Dar Szczecina”.

W pierwszym etapie „tolszipów” załogi będą musiały dopłynąć do fińskiej Kotki. Kolejne porty na trasie to Turku i Kłajpeda. Ostatnim punktem zmagań jest Szczecin, w którym między 5 a 8 sierpnia odbędzie się finał regat The Tall Ships Races.

 

Źródło: radioszczecin.pl